Aleks Ławniczak drugim wzmocnieniem KGHM Zagłębia 6 sty

Aleks Ławniczak drugim wzmocnieniem KGHM Zagłębia

Z radością informujemy, iż szeregi KGHM Zagłębia Lubin zasilił 22-letni defensor Aleks Ławniczak. Środkowy obrońca związał się na naszym Klubem kontraktem, który obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

6 sty 2022 17:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Dołącza do nas Aleks Ławniczak, który od dłuższego czasu był przez nas obserwowany i był jednym z naszych proiorytetowych celów transferowych. Jest to zawodnik, który idealnie pasuje do naszej strategii wzmocnienia formacji obronnej. Cieszymy się bardzo, że Aleks został naszym zawodnikiem - mówi Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

Aleks Ławniczak przyszedł na świat 5 maja 1999 roku w Poznaniu. Swoje pierwsze piłkarskie korki stawiał w klubie 1920 Mosina, jednak już w wieku 12 lat utalentowany zawodnik zwrócił uwagę działaczy poznańskiej Warty, w efekcie czego szybko trafił do juniorskich drużyn „Zielono-Białych”. Od tamtej pory Aleks zbierał doświadczenie w coraz wyższych kategoriach wiekowych, a sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniu w trzecioligowych rezerwach Miedzi Legnica.

Po powrocie do Warty, Ławniczak stał się ważnym ogniwem poznańskiej ekipy. Podczas kampanii 2019/20 wystąpił na boiskach I ligi łącznie 21 razy i zdobył jedną bramkę oraz asystę, dzięki czemu walnie przyczynił się do awansu „Warciarzy” na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju. Pod wodzą trenera Piotra Tworka młody obrońca zaczął regularnie notować coraz lepsze występy, kończąc poprzednie zmagania PKO BP Ekstraklasy z liczbą ponad 2000 tysięcy rozegranych minut.

W obecnym sezonie stoper mierzący 189 cm wzrostu zanotował 12 ligowych występów, w których dwukrotnie asystował przy trafieniach kolegów, a także ma na swoim koncie jedno spotkanie rozegrane w ramach Fortuna Pucharu Polski.

Aleks Ławniczak jest drugim zimowym transferem KGHM Zagłębia Lubin, mającym na celu wzmocnienie rywalizacji w linii obrony. Kontrakt 22-latka obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

- Jestem bardzo szczęśliwy, bo jest to dla mnie ogromny bodziec do dalszej pracy. Uważam, że transfer do Zagłębia jest dla mnie krokiem do przodu. Chcę w Lubinie grać o wysokie cele - powiedział po podpisaniu umowy nowy defensor Miedziowych.

Aleks, witamy w Lubinie i życzymy wielu udanych występów w miedziano-biało-zielonych barwach!