Bartosz Slisz odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Bartosz Slisz odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin 3 mar

Bartosz Slisz odchodzi z KGHM Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin S.A. informuje o otrzymaniu potwierdzenia przelewu określonych środków zawartych w klauzuli odstępnego zawodnika KGHM Zagłębia Lubin Bartosza Slisza.

3 mar 2020 12:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Slisz trafił do Lubina 28 lutego 2017 roku z ROW-u Rybnik. Granie rozpoczął najpierw w zespole CLJ, gdzie rozegrał 11 spotkań, później wystąpił pięć razy dla III-ligowych rezerw, by 2 kwietnia 2018 roku zadebiutować na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. „Sliszu” pojawił się na boisku w 77 minucie meczu KGHM Zagłębie – Jagiellonia Białystok (1:0).

W sezonie 2018/2019 Bartosz rozpoczynał również w zespole rezerw KGHM Zagłębia, ale z czasem zaczął dostawać coraz więcej szans w ekstraklasie.
Przełomowym momentem było spotkanie rozgrywane w Sosnowcu. Wówczas Slisz rozegrał pełne 90 minut i zebrał bardzo pozytywne recenzje za swój występ. Jak widać, słowa znalazły poparcie, bo faktycznie „Sliszu” nie oddał miejsca na swojej pozycji do końca sezonu. Finalnie jego bilans gier w poprzednim sezonie zatrzymał się na 5 grach w III lidze i 22 występach i jednej asyście w ekstraklasie.

W tym sezonie Slisz był już kluczową postacią układanki trenera Seveli. Dość powiedzieć, że od momentu przyjścia do klubu słowackiego szkoleniowca, Bartosz opuścił zaledwie 6 minut w starciu 16. Kolejki PKO Ekstraklasy przeciwko Cracovii. Również w bieżącej kampanii defensywny pomocnik doczekał się premierowego trafienia w brawach KGHM Zagłębia, trafiając do siatki w starciu z Wisłą Płock.
Tydzień później ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem pokonując golkipera Śląska Wrocław w derbach Dolnego Śląska.

Łączny blinas gier Slisza dla pierwszej drużyny KGHM Zagłębia to 51 meczów, dwa gole i cztery ostatnie podania.

„Sliszu”, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w rozwoju piłkarskiej kariery!