Czwarte sparingowe zwycięstwo / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Czwarte sparingowe zwycięstwo 26 sty

Czwarte sparingowe zwycięstwo

Przedostatni sparing rozgrywany przez podopiecznych Piotra Stokowca podczas obozu w Turcji zakończył się zwycięstwem Miedziowych 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Tomas Zajic, który pewnie wykorzystał jedenastkę.

26 sty 2022 13:00

Początek spotkania to dwie próby zagrożenia bramki Kacpra Bieszczada przez zawodników Polyssy. W 5. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego minęło się z naszą bramką, a minutę później nasz bramkarz wypiąstkował piłkę poza pole karne po wrzutce z rzutu rożnego. W 17. minucie po raz pierwszy groźniej zaatakowali podopieczni Piotra Stokowca. Łukasz Łakomy świetnie dograł do znajdującego się już w polu karnym Tomasa Zajicia, a ten w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z obrońców. Kilkanaście minut później swojej szansy spróbował llya Zhigulev, którego uderzenie z dystansu minęło się ze światłem bramki. Trzy minuty później Tomas Zajić był faulowany w polu karnym rywali, po czym sędzia odgwizdał rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pewnie wyprowadził Miedziowych na prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części spotkania rywale zdołali zdobyć bramkę, lecz sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej strzelca.

Na drugą część spotkania lubinianie przystąpili z dwoma zmianami w składzie. Oliwier Sławiński zmienił Tomasa Zajicia, a Mateusz Kizyma wszedł w miejsce Ilyi Zhiguleva. W 48. minucie groźną wrzutkę z rzutu rożnego posłali piłkarze Polyssy, a świetną interwencją na linii bramkowej popisał się Kacper Bieszczad. Dziesięć minut później groźny strzał rywala po raz kolejny w tym meczu zdołał obronić golkiper Miedziowych. W 70. minucie Filip Kocaba znalazł się w dogodnej sytuacji bramkowej, lecz jego uderzenie odbiło się od rywala i futbolówka wypadła poza pole gry. Pod koniec spotkania po raz kolejny świetną interwencją popisał się nasz bramkarz. Do końca meczu nie oglądaliśmy już bramek, a lubinianie wygrywają czwarty pojedynek sparingowy podczas zgrupowania w Turcji, tym razem pokonując 1:0 ukraiński klub FC Polyssa Zhytomyr.

KGHM Zagłębie Lubin 1-0 FC Polissya Zhytomyr

Bramka: Tomáš Zajíc 33 (k)

KGHM Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad - 27. Bartłomiej Kłudka, 24. Kacper Lepczyński, 3. Saša Balić, 45. Kamil Sobczak - 23. Jakub Wójcicki (58, 41. Filip Kocaba), 99. Łukasz Łakomy, 20. Ilja Żygulow (46, 43. Mateusz Kizyma), 19. Daniel Dudziński, 25. Patryk Kusztal - 11. Tomáš Zajíc (46, 36. Oliwier Sławiński).

FC Polissya Zhytomyr: (skład wyjściowy) Andrij Bubencow - Andrij Nesterow, Andrij Hitczenko, Arsenij Batahow - Jewhen Morozko, Rusłan Babenko, Artem Kozak, Dmytro Szastał, Andrij Wlasuk - Pyłyp Budkiwśkyj, Denys Janakow.