Piąty sparingpartner | FK Metalac 26 sty

Piąty sparingpartner | FK Metalac

Ostatnim sparingpartnerem KGHM Zagłębia Lubin będzie przedstawiciel serbskiej ekstraklasy FK Metalac Gornji Milanovac. Zapraszamy do poznania bliżej sylwetki rywali.

26 sty 2022 09:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Założenie klubu datowane jest na 12 czerwca 1961 roku. Swoje mecze rozgrywają w niewielkim miasteczku Gornji Milanovac, na liczącym 4,5 tysiąca miejsc stadionie miejskim. W swojej dotychczasowej historii nie zdobyli jeszcze medali mistrzostw Serbii ani nie sięgnęli po krajowy puchar.

W klubie mocno postawiono na młodzież, bowiem średnia wieku wynosi zaledwie 22 lata. Aktualnie zajmują 15. pozycję w tabeli serbskiej ekstraklasy, mając tyle samo punktów, co okupujący ostatnie miejsce w stawce FK Radnicki 1923 Kragujevac. Bilans bramkowy to 25:41, dzięki czemu plasują się pozycję wyżej w tabeli.

Wiodącą postacią w zespole rywali niewątpliwie jest Stefan Cvetković, który zdobył dotychczas cztery bramki oraz zaliczył trzy asysty. Drugim ważnym zawodnikiem jest 21-letni lewy obrońca Filip Antonijević, który czterokrotnie asystował przy bramkach kolegów z drużyny.

Trenerem zespołu jest Milija Zizić, który objął stanowisko pierwszego szkoleniowca dość niedawno, bo 29 listopada 2021 roku. Prowadził zespół dotychczas w czterech spotkaniach, notując średnio 0,75 punktu na mecz.

Spotkanie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a FK Metalac Gornji Milanovac już dziś o godzinie 14:30 czasu polskiego.