Pewna wygrana w ostatnim sparingu / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Pewna wygrana w ostatnim sparingu 26 sty

Pewna wygrana w ostatnim sparingu

Ostatnim przeciwnikiem Miedziowych podczas zgrupowania w tureckiej Larze był zespół FK Metalac. Podopieczni Piotra Stokowca wygrali z serbską drużyną 3:1, dzięki czemu zanotowali komplet sparingowych zwycięstw.

26 sty 2022 16:30

Początek spotkania to próba szybkiego zdobycia bramki przez przeciwnika. Jednak od samego początku bardzo dobra praca w defensywie naszych obrońców. W 15. minucie spotkania świetne górne podanie od Jakuba Żubrowskiego otrzymał Karol Podliński, który ładnym uderzeniem z ostrego kąta zmieścił piłkę w bramce Metalacu, wyprowadzając tym samym Miedziowych na prowadzenie. Kilka minut później do groźnej sytuacji doszło w starciu Mateusza Bartolewskiego z jednym z zawodników rywali. Na szczęście nasz lewy obrońca mógł kontynuować grę w tym spotkaniu. W 30. minucie spotkania Jakub Żubrowski spróbował sił uderzeniem zza pola karnego, zgarniając piłkę wybitą po rzucie rożnym, lecz jego uderzenie poszybowało nad bramką strzeżoną przez Dusana Markovicia. Chwilę później Patryk Szysz zdecydował się na niecodzienne uderzenie, bowiem próbował przelobować wysoko ustawionego golkipera rywali. Piłka ostatecznie odbiła się od słupka. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy prowadzeniu KGHM Zagłębia Lubin 1:0.

Na drugą połowę spotkania trener Piotr Stokowiec zdecydował się wpuścić na plac gry trzech zawodników: Tomasza Pieńko, Martina Doležala oraz Kacper Masiak, którzy zmienili Łukasza Porębę, Karola Podlińskiego oraz Patryka Szysza. W 52. minucie swojej szansy znów spróbował Jakub Żubrowski, który otrzymał podanie z rzutu rożnego od Kacpra Chodyny, lecz i tym razem strzał okazał się niecelny. Kilka chwil później świetną okazję na bramkę mieli zawodnicy Metalacu, lecz uderzenie jednego z zawodników nie znalazło drogi do naszej bramki. W 72 minucie mieliśmy drugie trafienie dla Miedziowych. Erik Daniel zagrał do Tomasza Pieńko, ten mu odegrał i podwyższył prowadzenie. Nie wiele trzeba było czekać na trzecie prowadzenie w tym meczu, bowiem już sześć minut później Martin Doležal zdobył swoją pierwszą bramkę dla KGHM Zagłębia, wykorzystując tym samym podanie od Erika Daniela. Po kilku minutach znów mieliśmy bramkę, tym razem dla rywali, a autorem bramki był Stefan Ficović. Do końca spotkania jedną szansę na kolejne trafienie mieli zawodnicy Metalacu, ale nie wykorzystali jej i tym samym Miedziowi wygrywają 3:1.

KGHM Zagłębie Lubin 3-1 FK Metalac

Bramki: Karol Podliński 15, Erik Daniel 72, Martin Doležal 78 - Ficović 84

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 77. Mateusz Bartolewski - 9. Erik Daniel, 28. Aleksandar Šćekić, 8. Łukasz Poręba (46, 42. Kacper Masiak), 14. Jakub Żubrowski, 17. Patryk Szysz (46, 21. Tomasz Pieńko) - 13. Karol Podliński (46, 15. Martin Doležal).

FK Metalac: (skład wyjściowy) Marković, Vlalukin, Milicević, Joković, Nikolić, Cadienović, Krajisnik, Djurić, Mandić, Cvetković, Stuparević.