Czwarty sparingpartner | FC Polissya Zhytomyr 26 sty

Czwarty sparingpartner | FC Polissya Zhytomyr

Przedostatnim sparingpartnerem zawodników KGHM Zagłębia Lubin podczas zgrupowania w tureckiej Larze będzie przedstawiciel ukraińskiej pierwszej ligi FC Polissya Zhytomyr. Zapraszamy do poznania bliżej ich sylwetki.

26 sty 2022 09:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Klub historycznie powstał już w 1959 roku, lecz w 2016 roku drużynę ponownie reaktywowano. Aktualnie występują na zapleczu ukraińskiej ekstraklasy, zajmując dziewiątą lokatę z 25 punktami na swoim koncie. Ich bilans bramkowy to 21:17. Domowe spotkania rozgrywają na Stadionie Centralnym, który może pomieścić 6 tysięcy widzów.

Wiodącą postacią naszych rywali niewątpliwie jest środkowy pomocnik Artem Kozak, który dotychczas pięć razy zdołał pokonać bramkarzy rywali oraz trzykrotnie asystować przy bramkach kolegów z zespołu. Innymi wartymi uwagi zawodnikami są Dmytro Shastal, który także pięć razy znajdował drogę do bramki oraz Yevgenyi Morozko, mający na swoim koncie cztery asysty.

Trenerem zespołu jest Yuryi Kalitvintsev. Stanowisko pierwszego szkoleniowca drużyny objął w czerwcu ubiegłego roku. Polissye prowadził dotychczas w dwudziestu spotkaniach, w których notował średnio 1,40 punktu na mecz.

Sparingowe spotkanie pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a FC Polissya Zhytomyr rozpocznie się o godzinie 11:00.