Dawid Kurminowski po meczu z Wartą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Dawid Kurminowski po meczu z Wartą 2 kwi

Dawid Kurminowski po meczu z Wartą

Po meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy porozmawialiśmy ze strzelcem gola dla KGHM Zagłębia Lubin, Dawidem Kurminowskim.

2 kwi 2024 22:35

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dawid czy z perspektywy boiska jest Wam szkoda, że dzisiaj nie udało się zgarnąć kompletu punktów z Grodziska Wielkopolskiego?

- Na pewno jest szkoda, bo mieliśmy jeszcze kilka dobrych okazji, chcieliśmy strzelić kolejnego gola i wygrać ten mecz. Musimy jednak szanować ten punkt, bo Warta także w końcówce miała swoją okazję i była blisko przechylenia szali na swoją korzyść.

Było coś czym Warta Was zaskoczyła lub przeważała w Twojej opinii?

- Myślę, że nie, Warta grała swoją piłkę opierającą się na prostych środkach, które często dla nich są skuteczne. Byliśmy na to przygotowani i myślę, że to my mieliśmy więcej z przebiegu gry.

Mamy obecnie serię sześciu meczów bez przegranej, to dobry prognostyk na przyszłość?

- Na pewno. Myślę, że czujemy się dobrze i widać to obecnie na boisku, bo nawet jeśli przegrywamy to jesteśmy w stanie wyciągnąć przynajmniej jeden punkt z tego meczu. Dzisiaj tak jak mówiłem mieliśmy jeszcze kilka szans na gola, więc myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do tego, by wygrywać jeszcze więcej spotkań.

W ostatnich pięciu meczach cztery gole na Twoim koncie. Odblokowałeś się na dobre, teraz walczysz o regularność w trafieniach?

- Myślę, że regularność już jest, bo czuję się pewnie na boisku. Teraz pozostało mi pracować, żeby to podtrzymać, co będzie oznaczało punkty i zwycięstwa dla drużyny.