Derby już w niedzielę / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Derby już w niedzielę 27 sie

Derby już w niedzielę

Już w najbliższy weekend piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zmierzą się w pojedynku derbowym ze Śląskiem Wrocław, w ramach 6. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. Co czeka nas w tym spotkaniu?

27 sie 2021 16:31

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Bardzo się cieszę, że możemy zagrać spotkanie derbowe u nas na stadionie. Mocno liczymy na wsparcie kibiców. Dla mnie jako wychowanka derby zawsze są wyjątkowym meczem, na który czeka się cały sezon. Musimy przede wszystkim dobrze zagrać w defensywie, aby nie stracić bramki. Jeżeli dołożymy do tego odpowiednią skuteczność w ataku, to z pewnością wyjdziemy zwycięsko z tej konfrontacji. Mamy zamiar przeważać i narzucić swój styl gry. Śląsk gra trójką obrońców i wychodzi im to bardzo dobrze, do tego umiejętnie się rotują i atakują dużą liczbą zawodników. Na pewno czeka nas trudne zadanie, ale wierzę, że trzy punkty zostaną w Lubinie - mówi Łukasz Poręba, pomocnik Miedziowych.

Na pewno będzie to mecz, w którym zawodnicy obu ekip zostawią dużo zdrowia na boisku, o czym z kolei wspomina drugi z zapytanych przez nas graczy KGHM Zagłębia, Evgeni Bashkirov.

- Oczekuję walki od wszystkich zawodników, którzy wybiegną w niedzielę na boisko. Derby to bardzo ważny mecz dla wszystkich kibiców Zagłębia i dla całego regionu. Wszyscy na treningach poprzedzających mecz pokazaliśmy determinację, zaangażowanie i pełną koncentrację na niedzielnym spotkaniu. Mecz traktujemy w kategorii tych za 6 punktów - powiedział przed derbowym spotkaniem.

A jakim wynikiem zakończy się niedzielne starcie? Cóż, sympatykom "Miedziowych" zawsze w pamięci zapadają te mecze, w których pada wiele  bramek dla lubińskiej drużyny. Nie inaczej jest z piłkarzami KGHM Zagłębia.

- Jako zawodnik najlepiej wspominam derby, które były również moim debiutem i wygraliśmy wówczas na własnym stadionie 4:0, natomiast z perspektywy trybun najbardziej zapadł mi w pamięci mecz ze Śląskiem, w którym w samej końcówce Jakub Świerczok zdobył bramkę głową, dającą Miedziowym zwycięstwo - kończy wychowanek Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.