Gramy z Chojniczanką! Stawką ćwierćfinał Pucharu Polski / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Gramy z Chojniczanką! Stawką ćwierćfinał Pucharu Polski 11 lut

Gramy z Chojniczanką! Stawką ćwierćfinał Pucharu Polski

Punktualnie o 17:30 rozpocznie się spotkanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Chojniczanką Chojnice. Pierwotnie pojedynek miał odbyć się na boisku drugoligowca, jednak ze względu na zły stan murawy mecz przeniesiono do Lubina.

11 lut 2021 14:14

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Nasz rywal Chojniczanka Chojnice

Zespól z Pomorza obecnie zajmuje 3. pozycję w tabeli II ligi. Zespół Adama Noconia bardzo dobrze punktuje na własnym boisku. Z dotychczasowych dziewięciu spotkań wygrali osiem i zanotowali jeden remis. Pucharowa przygoda Chojniczanki rozpoczęła się od starcia w Olimpią Elbląg i skromnego zwycięstwa 1:0 po trafieniu Tomasza Mikołajczaka z rzutu karnego w 40 minucie. W 1/16 finału rozgrywek trafili na Garbarnię Kraków. W regulaminowym czasie gry mieliśmy remis 1:1 i dopiero w dogrywce piłkarze z Chojnic przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść zdobywając 2 gole.

Skromna historia pojedynków

Dotychczas z zespołem z Chojnic mieliśmy okazję mierzyć się dwukrotnie. Oba mecze zostały rozegrane na poziomie I ligi w sezonie 2014/2015. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na boisku Chojniczanki wygraliśmy 1:0 po trafieniu Adriana Błąda. W rewanżu rozgrywanym na Stadionie Zagłębia również górą byli Miedziowi, którzy udanie zakończyli piłkarską jesień zwycięstwem 2:1. Więcej na temat tego spotkania pisaliśmy TUTAJ.

Wracają starzy znajomi

W kadrze Chojniczanki możemy znaleźć kilku zawodników z ekstraklasową przeszłością. Oprócz Tomasza Mikołajczaka i Adama Ryczkowskiego, dla drużyny z Chojnic grają byli zawodnicy KGHM Zagłębia. Najdłużej w naszym Klubie występował Adrian Rakowski, który zanotował 102 mecze dla Miedziowych, w których strzelił 4 gole i zaliczył 6 asyst. Drugim piłkarzem jest Olaf Nowak. Napastnik grał w miedziano-biało-zielonych barwach przez sześć lat, w ciągu których wystąpił trzy razy w I zespole KGHM Zagłębia oraz 44 razy w drugiej drużynie naszego Klubu. Trzecim zawodnikiem z przeszłością w Lubinie jest Szymon Skrzypczak, najlepszy strzelec Chojniczanki, który może się pochwalić dorobkiem siedmiu trafień i pięciu asyst. „Skrzypa” występował w Lubinie od sezonu 2006/2007 do 2010/2011.

Pokonać Chojniczankę i awansować do ćwierćfinału

Stawką dzisiejszego spotkania jest awans do 1/4 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Liczymy, że nasz zespół w starciu z niżej notowanym rywalem odniesie zwycięstwo i przybliży się do majowego finału na Stadionie Narodowym. Pierwszy gwizdek sędziego Damiana Kosa wybrzmi o 17:30!