Kamil Kruk przed meczem z Chojniczanką / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Kamil Kruk przed meczem z Chojniczanką 10 lut

Kamil Kruk przed meczem z Chojniczanką

Już jutro Miedziowi rozegrają spotkanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice. Obrońca KGHM Zagłębia, Kamil Kruk opowiedział nam między innymi o tym, czego możemy spodziewać się po naszym najbliższym rywalu, a także zwrócił uwagę na jego mocne strony. Zapraszamy!

10 lut 2021 17:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kamil, jesteśmy po spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Lechem Poznań 0:0. Jak ocenisz ten mecz?

- Było to ciężkie spotkanie. W pierwszej połowie stworzyliśmy trzy dobre sytuacje do zdobycia bramki, niestety ta sztuka nam się nie udała. W drugiej trochę się cofnęliśmy, przez co tych sytuacji naturalnie było mniej. Biorąc pod uwagę całokształt spotkania myślę, że ten remis był sprawiedliwy.

W tym tygodniu czeka nas 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, do Lubina przyjeżdża Chojniczanka Chojnice. Czego możemy spodziewać się po tym rywalu?

- Na pewno goście, tak jak my, będą chcieli wygrać to spotkanie. Myślę, że o końcowym rezultacie w dużej mierze mogą zadecydować cechy wolicjonalne. Wiadomo że drużyny z niższych lig są zawsze mocno zmotywowane, gdy przychodzi im zmierzyć się z ekstraklasowiczami. Nie zmienia to jednak naszego podejścia do tego meczu, z całych sił postaramy się wygrać to spotkanie. Myślę, że pewnym utrudnieniem mogą być warunki atmosferyczne, ale absolutnie nie zmienia to naszego podejścia do czwartkowego spotkania.

Z pewnością analizowałeś już skład rywali. Na kogo Twoim zdaniem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przed zbliżającym się meczem z Chojniczanką?

- Moim zdaniem szczególną uwagę powinniśmy poświęcić naszemu staremu znajomemu, napastnikowi Olafowi Nowakowi, który jest nowym nabytkiem zespołu z Chojnic. Nie możemy też zapominać o postaci wieloletniego zawodnika Miedziowych, Adriana Rakowskiego. Chojniczanka to z pewnością zespół doświadczony, więc uważać powinniśmy nie tylko na wymienionych przeze mnie zawodników, ale na całą drużynę drugoligowca. Mam nadzieję, że to my wyjdziemy z tego starcia zwycięsko.

Jak wyglądają wasze przygotowania do tego spotkania?

- Do tego meczu będziemy się przygotowywać jak do każdego innego. Na pewno dokładnie prześwietlimy rywala, przeanalizujemy swoją grę i postaramy się wyeliminować słabe elementy.

W miniony piątek rozegrałeś pierwsze pełne spotkanie w PKO Ekstraklasie w barwach KGHM Zagłębia. Liczysz na to, że trener Sevela da ci również zagrać w meczu pucharowym?

- Jest to wyłączna kompetencja trenera, by ustalać skład zespołu. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że jaka ona by nie była, to z pewnością ją uszanuję.

1712963637 - 1712963634