Grzegorz Szamotulski z nową umową | #Szamo2022 8 maj

Grzegorz Szamotulski z nową umową | #Szamo2022

Zagłębie Lubin S.A. przedłużyło kontrakt z trenerem bramkarzy Grzegorzem Szamotulskim. Na mocy nowej umowy „Szamo” będzie pracował w naszym klubie do zakończenia sezonu 2021/2022.

8 maj 2020 15:29

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

- Cieszę się, że udało nam się dojść z klubem do porozumienia i podpisałem nową, dwuletnią umowę. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że po tych kilkunastu miesiącach spędzonych w Zagłębiu Lubin czuję się tutaj prawie jak w domu. Moja współpraca z całym sztabem szkoleniowym, czy to trenerem Sevelą czy trenerem przygotowania motorycznego Markiem Świdrem czy nawet Panią Mariolą z magazynu układa się bardzo dobrze – powiedział tuż po parafowaniu nowego kontraktu trener bramkarzy „Miedziowych”.

Grzegorz Szamotulski trafił do Lubina w styczniu 2019 roku. Dzięki swoim metodom pomógł w ustabilizowaniu formy bardziej doświadczonej części zespołu bramkarskiego, a także sprawił, że młodsi golkiperzy tacy jak Bieszczad czy ostatnio Wierzchowski coraz śmielej naciskają na Konrada Forenca i Dominika Hładuna.

- Mamy z Klubem wspólną wizję szkolenia zarówno bramkarzy pierwszego zespołu jak i tych młodszych, z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. W tej ostatniej kwestii bardzo dobrze pracuje mi się z Tomkiem Królem oraz innymi trenerami z akademii. Staramy się jak najwięcej czerpać od siebie nawzajem i systematycznie zwiększać ilość młodych bramkarzy na zajęciach pierwszego zespołu.

- Myślę, że w Lubinie jest bardzo duży potencjał do rozwoju, a w naszej akademii ciekawy narybek piłkarski na tej pozycji, dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią tego projektu. Bardzo dziękuję za zaufanie, jakim mnie tutaj w Lubinie obdarzono.

Gratulujemy trenerze i życzymy powodzenia!