Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią 6 mar

Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią

Spotkanie 20. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Miedziowych nad Jagiellonią 3:0. Zobaczcie, co na pomeczowej konferencji mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu drużyn.

6 mar 2021 20:00

Martin Ševela - Trener KGHM Zagłębia:

- Dla nas jest to bardzo dobry wynik. Myślę, że mogę być zadowolony z naszej gry. Były fazy w meczu, które nie były udane, ale wiemy co poprawić w następnych meczach. Początek był w naszych rękach i nogach. Jagiellonia również pokazała sporo jakości. W szatni rozmawialiśmy o tym, aby mieć do siebie większe zaufanie. Pokazaliśmy serce na boisku. Dobrze graliśmy drużynowo, ale świetnie zaprezentowały się również indywidualności, jak chociażby Filip Starzyński. Ważne, aby kontynuować w następnych meczach naszą dobrą grę. Dziś zdobyliśmy ważne trzy punkty. Jest to kluczowe dla dobrej atmosfery zarówno w szatni, jak i całym Klubie. Do następnego meczu będziemy przygotowywać się w dobrych humorach. Myślę, że zespół zagrał dobry mecz, ale zrobimy jeszcze analizę, aby wiedzieć, co mamy do poprawy. Czeka nas teraz trudny mecz z Górnikiem Zabrze. Musimy pracować, by w każdym kolejnym spotkaniu zdobywać trzy punkty.

Rafał Grzyb - Trener Jagielloni:

- Nie wiem od czego mam zacząć. Może od tego, że pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Po starcie bramki oddaliśmy jednak inicjatywę Zagłębiu. Myślę, że Zagłębie było dzisiaj bardziej zdecydowane i konkretniejsze. Zwyciężyli w pełni zasłużenie. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Dużo rozmawialiśmy, ale nic to nie pomogło. Musi nastąpić delikatne zresetowanie, bo jeśli ma to tak wyglądać, to będzie nam bardzo ciężko w następnych spotkaniach. Musimy wziąć się w garść, bo nie tworzyliśmy w drugiej połowie kolektywu. Brakowało nam jakości. Mamy dużo rzeczy do przemyślenia i liczę na szybką reakcję w kolejnym meczu.