Konferencja prasowa po meczu z Lechem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Lechem 7 sie

Konferencja prasowa po meczu z Lechem

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Lechem Poznań.

7 sie 2022 20:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Może zacznę od tego, że mam niedosyt po tym meczu, bo dobrze graliśmy i stwarzaliśmy sytuacje. Chcieliśmy podejść wysoko, zagrać agresywnie. W drugiej połowie też dominowaliśmy, ale popełniliśmy błąd, straciliśmy bramkę na własne życzenie i to napędziło Lecha. Dziwnie brzmi, że mam niedosyt, gdy gramy z mistrzem Polski, ale zabrakło skuteczności i wyrachowania. Jeszcze nie jesteśmy taką drużyną, która potrafi udokumentować przewagę i szybko zamknąć spotkanie. Szanujemy ten punkt. Patrzymy optymistycznie w przyszłość, już w piątek derbowy mecz z Miedzią. Jestem podrażniony, bo zawsze chcę wygrywać, ale dziś trzeba się zadowolić punktem. Nie będę szukał wymówek, na pewno skuteczność to coś, co jest do poprawy. Cieszę sie z frekwencji i atmosfery na stadionie. Myślę, że nie zniechęciliśmy kibiców do przyjścia na stadion. Ja mogę zapewnić, że będziemy grali odważnie, chcąc cieszyć oko kibica. Z odwagą i optymizmem patrzymy w przyszłość. 

John van den Brom - Trener Lecha:

- To co dziś widziałem, to dwie drużyny, które bardzo chciały wygrać. Był to dobry mecz dla kibiców. Walczyliśmy do końca o zwycięskiego gola. Mogliśmy ten mecz wygrać, ale mogliśmy też go przegrać. Jestem zadowolony z tego co widziałem, z reakcji zespołu po ostatniej przegranej w europejskich pucharach.