Konferencja prasowa po meczu z Wisłą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Wisłą 29 sty

Konferencja prasowa po meczu z Wisłą

Spotkanie 15. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się przegraną KGHM Zagłębia z Wisłą Płock 0:2. Zobaczcie, co na pomeczowej konferencji mieli do powiedzenia szkoleniowcy obu drużyn.

29 sty 2021 20:45

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Ševela - Trener KGHM Zagłębia:

- Jest to dla nas smutny wynik. Początek meczu był dobry, wywieraliśmy presję na przeciwniku, ale nie wykorzystaliśmy swoich okazji. Następnie Dominik Jończy dostał czerwoną kartkę, a goście wykorzystali rzut karny. Po starcie piłki na lewej stronie, przeciwnik strzelił drugą bramkę. Chcieliśmy walczyć, pokazać charakter i czekać na swoje szanse po kontrach lub stałych fragmentach gry. Niestety to nam się nie udało. Wisła dobrze grała, a z naszej strony nie było odpowiedniej jakości, aby zagrozić bramce. Musimy zrobić teraz odpowiednią analizę. Bramki Wisły były prezentami od nas. Kiedy będziemy popełniać takie błędy, wciąż może być nam trudno. Musimy przygotować się na następne mecze. Start nie jest dobry w naszym wykonaniu, ale na jesień zespół wielokrotnie pokazał już charakter. Zrobimy dobrą analizę i przygotowujemy się na trudny mecz wyjazdowy. Zrobimy wszystko, aby wywieźć punkty z Poznania.

Radosław Sobolewski - Trener Wisły:

- Myślę, że to był ciekawy mecz. Na pewno z naszej perspektywy zadecydowało mocne wejście w to spotkanie. Zaczęliśmy wysokim i skutecznym pressingiem. Rzadko kiedy Zagłębie wychodziło spod naszego pressingu. Strzeliliśmy dwie bramki i w konsekwencji wygrywamy bardzo ważne spotkanie na trudnym terenie. Wiadomo jak groźnym zespołem jest Zagłębie. Walczyli do końca o zmianę wyniku, ale cieszę się, że zachowaliśmy czyste konto. Mam nadzieję, że pójdziemy teraz za ciosem. Chcemy kontynuować dobrą pracę i w ten sposób dalej się prezentować. Tak jak mówiłem przed rozpoczęciem rundy, chcemy zająć na koniec jak najwyższe miejsce w tabeli.