Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem 29 sie

Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem

Spotkanie 6. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się przegraną KGHM Zagłębia ze Śląskiem Wrocław 1:3. Zobaczcie, jak niedzielny mecz na pomeczowej konferencji podsumowali szkoleniowcy obu drużyn.

29 sie 2021 18:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dariusz Żuraw - trener KGHM Zagłębia:

- Trudno mi zebrać myśli po takim meczu. Nieźle wyglądaliśmy, ale dawaliśmy prezenty Śląskowi i to podcięło nam skrzydła. W drugiej połowie próbowaliśmy coś zmienić, zaczęliśmy nieźle grać, ale znowu prezent. Czeka nas dużo pracy, wynik nie jest dobry i to na pewno nas boli. Ostatni mecz w Płocku i dzisiejszy pokazały, że przed nami mnóstwo pracy. Mamy duże kłopoty w defensywie. W zespole Śląska jest stabilizacja, której u nas brakowało. Jeszcze coś o czym mówimy od dawna, Śląsk miał numer „9”, a my niestety nie.

Jacek Magiera - trener Śląska:

- To był bardzo ważny, prestiżowy mecz derbowy. Wiedzieliśmy, że Śląsk dawno nie wygrał w Lubinie, dlatego byliśmy mocno zdeterminowani, aby tu zwyciężyć po dziesięciu latach. Jesteśmy zadowoleni, bo potrzebujemy punktów. Było dzisiaj widać na boisku, że drużyna walczyła i radziła sobie w trudnych momentach. Zespół przede wszystkim skutecznie bronił. Cieszymy się, że wygraliśmy ten prestiżowy mecz i pomimo, że nasi kibice nie mogli oglądać tego spotkania na żywo, to przed telewizorami daliśmy im sporo radości.