Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem 27 lut

Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem

Zapraszamy do odczytania przebiegu konferencji prasowej po Derbach Dolnego Śląska, które zakończyły się bezbramkowym remisem. Poniżej wypowiedzi trenerów Piotra Stokowca i Jacka Magiery.

27 lut 2022 20:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Myślę, że remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Swoje sytuacje miał Śląsk, ale także nasz zespół. Był to trudny, zacięty i ciekawy mecz. Jak to derby, nie brakowało walki, natomiast pojawia się u mnie niedosyt, bo tworząc takie stuprocentowe sytuacje jakie miał Chodyna czy Dolezal, trzeba je finalizować. Liczyliśmy w końcówce, że jeszcze przechylimy szalę zwycięstwa na naszą korzyść, wpuściliśmy ofensywnych zawodników, ale się nie udało. Bilans ostatnich meczów wyjazdowych nie był korzystny, więc trzeba szanować ten punkt. Zagraliśmy solidny mecz, ale stać nas na lepszą grę. Być może było znowu zbyt dużo respektu do przeciwnika. Idziemy dalej i szykujemy się już do meczu z Piastem Gliwice.

Jacek Magiera - Trener Śląska:

- 0:0 to zawsze najtrudniejsze mecze do oceny, bo gra się po to, by strzelać gole i wygrywać. Był to zacięty mecz. Oba zespoły walczyły i włożyły dużo energii. Zarówno z jednej, jak i drugiej strony było kilka szans bramkowych. Zagłębie miało piłkę meczową, gdy Dolezal nie trafił do pustej bramki, ale takie sytuacje się zdarzają. My też mieliśmy swoje okazje. Byliśmy drużyną, która więcej grała piłką i się dłużej przy niej utrzymywała. Naszym celem była dziś wygrana, ale mamy jeden punkt. Plusem jest to, że zagraliśmy na zero z tyłu i z tego się cieszymy.