Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem 15 lip

Konferencja prasowa po meczu ze Śląskiem

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 1. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Śląskiem Wrocław.

15 lip 2022 22:59

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - trener KGHM Zagłębia Lubin

- Pierwszy mecz w sezonie to zawsze wiele znaków zapytania, zarówno odnośnie dyspozycji naszych piłkarzy, jak i zawodników przeciwnika. W pierwszej połowie Śląsk prezentował się lepiej, natomiast w drugiej odsłonie po wejściu Starzyńskiego udało nam się przejąć kontrolę nad meczem. Szkoda przede wszystkim sytuacji Doležala. Nie jestem w pełni zadowolony z tego spotkania, ale idziemy dalej, jestem optymistycznie nastawiony, mimo że terminarz nie jest dla nas najłatwiejszy. Niektórzy zawodnicy zagrają w jutrzejszym meczu rezerw, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

Ivan Djurdjević - trener Śląska Wrocław

- Po tak krótkim okresie przygotowawczym jak najszybciej trzeba się przygotować do pierwszego meczu, który jest zawsze wielką niewiadomą. Przed sezonem dużo pracowaliśmy nad organizacją gry i było to dzisiaj widoczne. Nie pozwoliliśmy Zagłębiu na jakieś groźne sytuacje. W pierwszej połowie całkowicie zdominowaliśmy przeciwnika, szkoda, że nie udało nam się strzelić bramki. Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie Zagłębie ruszy do ataku. Mieli oni jednak jedynie optyczną przewagę, bo najgroźniejszą sytuacją był strzał Piotra Samca-Talara.