Korzystna przeszłość Zagłębia | Historia pojedynków ze Stalą Mielec 17 paź

Korzystna przeszłość Zagłębia | Historia pojedynków ze Stalą Mielec

Przed starciem pomiędzy Stalą Mielec a KGHM Zagłębiem Lubin sprawdziliśmy, jak wygląda dotychczasowa historia pojedynków tych drużyn. Będzie to dwudzieste pierwsze starcie w historii, a zatem jak wyglądały poprzednie mecze? Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami.

17 paź 2021 08:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Pierwszy oficjalny mecz pomiędzy KGHM Zagłębiem a Stalą Mielec miał miejsce w Lubinie 7 sierpnia 1985 roku. Mecz ten zakończył się remisem 1:1. W rundzie wiosennej lubinianie wywieźli ważne trzy punkty z trudnego terenu, pokonując mielczan na ich boisku 1:0. Zapoczątkowało to znakomitą serię KGHM Zagłębia, które do 1990 roku pokonywało mielczan czterokrotnie, raz tylko remisując. Zwyciężaliśmy nad Stalą kolejno 2:0, 2:1, 3:0 i 3:2.

Przełamanie mielczan w starciach z Miedziowymi miało miejsce w 1991 roku, gdy niespodziewanie pokonali w Lubinie pewnie kroczące po swój pierwszy tytuł mistrzowski KGHM Zagłębie 1:0. Jedna wygrana z Miedziowymi nie sprawiła, że mielczanie odwrócili los. Na kolejne zwycięstwo nad naszym zespołem musieli czekać do 1994 roku, gdy tak jak trzy lata wcześniej, pokonali KGHM Zagłębie 1:0. W 1995 roku doszło do najwyższej wygranej naszego zespołu z ekipą z województwa Podkarpackiego. Wtedy po świetnym spotkaniu Miedziowi ograli Stal Mielec na stadionie GOS aż 5:1. Po dwa trafienia nanotowali wtedy Wojciech Górski i Jarosław Krzyżanowski, a jedną bramkę dorzucił Grzegorz Szeliga. Mielczanie odpowiedzieli wtedy golem Bogusława Cygana z rzutu karnego. Obydwie drużyny w XX wieku mierzyły się jeszcze trzykrotnie i wszystkie mecze padły łupem KGHM Zagłębia.

Na kolejne starcie pomiędzy KGHM Zagłębiem a Stalą Mielec musieliśmy poczekać do poprzedniego roku. Wtedy do Lubina zawitał ówczesny beniaminek PKO Ekstraklasy. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla Miedziowych zdobywali Kacper Chodyna i Sasa Balić, a dla przyjezdnych Petteri Forsell oraz Maciej Domański. W starciu w rundzie wiosennej, KGHM Zagłębie wywiozło z Mielca trzy punkty, wygrywając 2:0 po bramkach Filipa Starzyńskiego z rzutu karnego oraz Patryka Szysza.

Ciekawostką jest na pewno fakt, że mielczanie wygrali tylko dwukrotnie z KGHM Zagłębiem i były to skromne zwycięstwa po 1:0. Ostatnie zwycięstwo Stali nad Miedziowymi miało miejsce w 1994 roku na stadionie w Mielcu. Łączny bilans to 12 zwycięstw KGHM Zagłębia, 6 remisów i 2 wygrane ekipy z Podkarpacia.

A jak tym razem zakończy się starcie pomiędzy Miedziowymi a Stalą Mielec? Odpowiedź już w poniedziałek o godzinie 18:00!