Nieznacznie lepsi od „Dumy Podlasia” || HISTORIA SPOTKAŃ / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Nieznacznie lepsi od „Dumy Podlasia” || HISTORIA SPOTKAŃ 14 gru

Nieznacznie lepsi od „Dumy Podlasia” || HISTORIA SPOTKAŃ

W piątek o godzinie 20:30, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrają spotkanie w ramach rozgrywek 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Przeciwnikiem „Miedziowych” będzie Jagiellonia Białystok, która od lat utrzymuje się w czołówce zespołów walczących o najwyższe lokaty w ligowej tabeli. Przed spotkaniem przyjrzeliśmy się jak dotychczas wyglądały starcia pomiędzy drużyną z Białegostoku a KGHM Zagłębiem.

14 gru 2018 10:11

Ostatnie spotkanie pomiędzy piątkowymi rywalami zostało rozegrane 12 sierpnia 2018 roku na Stadionie Zagłębia. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 2:0, jednak spotkanie wcale nie musiało się skończyć zwycięstwem „Dumy Podlasia”. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 17. Minucie mogli objąć prowadzenie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Łukasz Janoszka, a przy dobitce pomocnika KGHM Zagłębia fenomenalną interwencją popisał się Marian Kelemen. Osiem minut później Jagiellonia dopięła swego i zdobyła pierwszego gola w spotkaniu za sprawą Romana Bezjaka. Wynik ustalił samobójczym trafieniem Sasa Balić, który po indywidualnej akcji Patryka Klimali skierował piłkę do własnej siatki.

Przy Słonecznej ostatni raz zespoły mierzyły się 29 października 2017 roku. Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze i błyskawicznie objęli dwubramkowe prowadzenie za sprawą Fedora Cernycha i Karola Świderskiego. Zaraz po przerwie odpowiedział Jakub Świerczok, jednak decydujące słowo należało do „Żółto-Czerwonych”, po bramce Przemysława Frankowskiego z 78. minuty mogli świętować zdobycie trzech punktów.

Jeszcze ciekawiej było w sezonie 2016/2017, kiedy to po prawdziwym rollercoasterze przyjezdni z Białegostoku wygrali 4:3. Wynik spotkania w 15. minucie otworzył Arkadiusz Woźniak, ale to Jagiellonia schodziła na przerwę z prowadzeniem za sprawą dwóch trafień Cilliana Sheridana. Po przerwie lepiej prezentowali się „Miedziowi” czego dowodem były trafienia dwóch Łukaszów – Piątka i Janoszki. „Żółto-Czerwoni” nie złożyli jednak broni i odpowiedzieli wyrównującym trafieniem Ivana Runje, a szalę zwycięstwa na stronę gości przechylił Arvydas Novikovas strzelając gola na 4:3.

Pomimo ostatniej wyjazdowej porażki w Białymstoku, poprzednie dwa spotkania kończyły się zwycięstwami KGHM Zagłębia. Co ciekawe podopieczni ówczesnego trenera Piotra Stokowca dwukrotnie wygrali 2:1 i dwukrotnie to gospodarze obejmowali prowadzenie w meczu. W trzeciej kolejce sezonu 2015/2016 wynik w 12. minucie otworzył Maciej Gajos, lecz „Miedziowi” po przerwie odpowiedzieli trafieniami Adriana Rakowskiego i Michala Papadopulosa. Co prawda gospodarze mieli okazję, by doprowadzić w tym meczu do remisu, jednak rzutu karnego w 84. minucie nie wykorzystał Gajos.
Sezon później to znów gospodarze wygrali pierwszą połowę meczu, a trafieniem popisał się Jacek Góralski. Po przerwie goście z Lubina zaliczyli jednak piorunujący start i w trzy minuty przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bohaterami „Miedziowych” okazali się być Martin Nespor i Arkadiusz Woźniak.

33. spotkanie pomiędzy Jagiellonią Białystok a KGHM Zagłębiem już o godzinie 20:30. Mamy nadzieję, że podopieczni Bena van Daela poprawią swój bilans bezpośrednich spotkań z Jagiellonią i w piątkowy wieczór dopiszą sobie trzy punkty w ligowej tabeli.