Podział punktów w meczu z Puszczą Niepołomice / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów w meczu z Puszczą Niepołomice 25 lut

Podział punktów w meczu z Puszczą Niepołomice

W dzisiejszym spotkaniu 22. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół KGHM Zagłębia Lubin zremisował na wyjeździe z Puszczą Niepołomice 2:2. Bramki dla Miedziowych zdobyli Aleks Ławniczak i Dawid Kurminowski.

25 lut 2024 14:30

Od początku spotkania przewagę w posiadaniu piłki mieli Miedziowi. Jednak niestety to Puszcza Niepołomice już w ósmej minucie stworzyła niebezpieczną sytuację i zdobyła gola. Po zamieszaniu w naszym polu karnym najprzytomniej zachował się Roman Yakuba, który otworzył wynik spotkania. Lubinianie próbowali szybko odpowiedzieć – bardzo ładny strzał z dystansu oddał Damian Dąbrowski, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką gospodarzy. Chwilę potem ze skraju  pola karnego uderzał Tomasz Pieńko. Tym razem jednak futbolówka minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Oliwiera Zycha. Po ładnej kombinacyjnej akcji w 18. minucie gry z okolicy szesnastego metra próbował swoich sił znowu Damian Dąbrowski. Niestety strzał był minimalnie niecelny. Kwadrans przed przerwą celne uderzenie oddał Dawid Kurminowski, ale pewnie interweniował golkiper gospodarzy. Chwilę później Miedziowi dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Damiana Dąbrowskiego wykorzystał Aleks Ławniczak i na tablicy mieliśmy wynik 1:1. W 38. minucie naprzytomniej w polu karnym Puszczy Niepołomice zachował się Marko Poletanović, który strzałem z woleja był blisko pokonania Oliwiera Zycha. Jeszcze przed przerwą zdołaliśmy wyjść na prowadzenie. Po nie najlepszym zachowaniu obrony gospodarzy Dawid Kurminowski wpakował piłkę do siatki. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Schodziliśmy do szatni przy wyniku 2:1 dla KGHM Zagłębia Lubin.

Po zmianie stron Puszcza Niepołomice próbowała szybko wyrównać stan meczu. Jednak brakowało im często ostatniego dobrego podania. W 56. minucie groźnie kontratakowali Miedziowi. Ostatecznie zakończył akcję strzałem Marko Poletanović. Niestety pewnie interweniował bramkarz gospodarzy. Chwilę potem po dośrodkowaniu w nasze pole karne kapitalnym uderzeniem głową popisał się Kamil Zapolnik. Po raz kolejny na tablicy wyników mieliśmy remis. W dalszej części spotkania przewagę optyczną mieli podopieczni Waldemara Fornalika, jednak nie przekładało się to na stuprocentowe sytuacje. Dopiero w 80. minucie gry na prawym skrzydle urwał się Kacper Chodyny, a jego uderzenie z trudem obronił Oliwier Zych. W 90. minucie spotkania wydawało się, że strzeliliśmy decydującą bramkę, ale jednak Juan Munoz był na pozycji spalonej. Ostatecznie rezultat już się nie zmienił. Drużyny podzieliły się punktami po wyniku 2:2

Puszcza Niepołomice 2-2 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Roman Jakuba 8, Kamil Zapolnik 63 - Aleks Ławniczak 31, Dawid Kurminowski 40

Puszcza: 48. Oliwier Zych - 67. Ioan-Călin Revenco, 22. Artur Crăciun, 3. Roman Jakuba, 21. Michał Koj (82, 4. Tomasz Wojcinowicz) - 9. Artur Siemaszko (46, 96. Maciej Firlej), 5. Konrad Stępień, 14. Jakub Serafin (89, 93. Bartłomiej Poczobut), 70. Wojciech Hajda (61, 7. Thiago), 16. Michał Walski (46, 6. Jin-hyun Lee) - 25. Kamil Zapolnik.

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 25. Michał Nalepa, 55. Luís Mata - 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (68, 6. Tomasz Makowski), 20. Marko Poletanović (61, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (68, 77. Mateusz Wdowiak) - 90. Dawid Kurminowski (82, 18. Juan Muñoz).

żółta kartka: Serafin.

sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).