Ponad 200 meczów Filipa Starzyńskiego dla KGHM Zagłębia Lubin 8 sie

Ponad 200 meczów Filipa Starzyńskiego dla KGHM Zagłębia Lubin

Przed meczem z Lechem Poznań wręczony został pamiątkowy canvas dla Filipa Starzyńskiego z okazji 200 rozegranych meczów w barwach KGHM Zagłębia Lubin. Popularny Figo dwusetny występ zaliczył już w derbowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław w 1. kolejce Ekstraklasy. Wszedł wówczas na boisko w 46. minucie zmieniając Kacpra Chodynę.

8 sie 2022 12:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Filip Starzyński zadebiutował w ekipie Miedziowych 12 lutego 2016 roku. Od tego czasu zanotował w Lubinie 203 występy, w których zdobył 53 bramki i 50 razy swoimi podaniami otwierał drogę do siatki kolegom z drużyny. Figo to najlepszy strzelec w historii KGHM Zagłębia Lubin na poziomie Ekstraklasy. Do pobicia rekordu potrzebował jedynie pięciu lat w barwach Miedziowych - 28 lutego 2021 roku w meczu z Cracovią dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, co pozwoliło mu wyprzedzić drugiego obecnie w klasyfikacji Radosława Jasińskiego (41 goli). 

Figo może pochwalić się również czterema występami w seniorskiej reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi zadebiutował 7 września 2014 roku w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy z Gibraltarem i zanotował nawet asystę. W biało-czerwonym trykocie zaprezentował się też w spotkaniach towarzyskich z Finlandią i Litwą. Z tymi pierwszymi zdobył swoją jedyną bramkę w reprezentacji naszego kraju. Filip Starzyński ma na koncie również występ w pamiętnych Mistrzostwach Europy we Francji w 2016 roku, gdy w 93. minucie meczu zmienił Arkadiusza Milika. 

Poniżej przedstawiamy statystykę top 5 zawodników z największą liczbą występów w koszulce KGHM Zagłębia Lubin:

1. Andrzej Szczypkowski 333 mecze

2. Lubomir Guldan 269 

3. Arkadiusz Woźniak 225

4. Zbigniew Szewczyk 206

5. Filip Starzyński 203

Filip gratulujemy oraz życzymy kolejnych bramek i asyst w miedziano-biało-zielonych barwach!