Remis z mistrzem na koniec sezonu | Przegląd prasy po meczu z Rakowem 29 maj

Remis z mistrzem na koniec sezonu | Przegląd prasy po meczu z Rakowem

W ostatnim spotkaniu sezonu 2022/2023 KGHM Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, którego zawodnicy po końcowym gwizdku sędziego wznieśli trofeum przyznane za mistrzostwo Polski. Ponadto z Medalikami po siedmiu latach pracy pożegnał się trener Marek Papszun. Sprawdźmy więc, co na temat sobotniego meczu napisały lokalne oraz krajowe media.

29 maj 2023 08:15

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Zmiedzi.pl

"Zagłębie Lubin dziewiątym zespołem PKO Ekstraklasy"

45 punktów i 9. miejsce w ostatecznym rozrachunku na zakończenie tegorocznego sezonu PKO Ekstraklasy. Taki jest bilans piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin, którzy w ostatnim swoim meczu zremisowali z aktualnym mistrzem Polski – Rakowem Częstochowa – 1:1. Bramkę dla Miedziowych strzelił Tomasz Pieńko.

Więcej - TUTAJ

Miedziowe.pl

"Remis z mistrzem na koniec sezonu"

Zakończyły się zmagania w seoznie 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy. KGHM Zagłębiu Lubin przypadło w ostatniej kolejce zmierzyć się z nowym mistrzem Polski, Rakowem Częstochowa. Spotkanie przez dłuższy czas nie porywało, lecz ostatnie dwadzieścia minut przysporzyło wiele emocji. Ostatecznie Miedziowi zremisowali 1:1, co uplasowało ich na dziewiątym miejscu w tabeli.

Więcej - TUTAJ

Przeglądsportowy.pl

"Remis Rakowa na koniec sezonu. Mistrzowie mieli swoje szanse"

Raków Częstochowa zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1 w meczu PKO Ekstraklasy. Mistrz Polski na pożegnanie z Markiem Papszunem zdobył punkt i w całym sezonie zdobył 75 punktów.

Więcej - TUTAJ

Sportowefakty.wp.pl

"Zagłębie zakłóciło fetę Rakowa. Decydowały trzy minuty"

Raków Częstochowa zakończył mistrzowski sezon remisem 1:1 z Zagłębiem Lubin. Częstochowianie długimi fragmentami byli zespołem lepszym, ale to rywal strzelił gola jako pierwszy i trzeba było odrabiać straty. To udało się dosłownie po chwili.

Więcej - TUTAJ

Gol24.pl

"Fani podziękowali trenerowi Papszunowi i świętowali mistrzostwo Polski"

W rozegranym 27 maja ostatnim w sezonie meczu w tym sezonie Raków Częstochowa zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1. Kibice częstochowian najpierw podziękowali za pełną sukcesów pracę trenerowi Markowi Papszunowi, a później świętowali razem z drużyną mistrzostwo Polski.

Więcej - TUTAJ

Meczyki.pl

"Raków zremisował na koniec sezonu! Dwa szybkie gole w Częstochowie"

W tle walki o utrzymanie i brązowy medal do mistrzowskiej fety szykował się Raków Częstochowa, który zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1. Remisem zakończyło się także spotkanie Miedzi Legnica z Górnikiem Zabrze.

Więcej - TUTAJ

Mkszaglebie.pl

"Zagłębie zremisowało z Rakowem. Kończymy na 9. miejscu"

Koniec sezonu stał się faktem. Zagłębie Lubin w ostatniej kolejce zremisowało 1:1 z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa. Ostatecznie "Miedziowi" zajęli 9. pozycję w tabeli, co nie jest złym wynikiem, jeśli spojrzymy na sytuację lubinian sprzed kilku tygodni. Z PKO BP Ekstraklasy spadają Wisła Płock, Lechia Gdańsk oraz Miedź Legnica.

Więcej - TUTAJ

Weszlo.com

"Częstochowa pożegnała Papszuna"

Marek Papszun zakończył swoją siedmioletnią pracę w Rakowie. Trener, który doprowadził nowych mistrzów Polski do największych sukcesów w historii klubu właśnie poprowadził swój zespół w ostatnim meczu. Po dość bezbarwnym meczu RKS zremisował z Zagłębiem Lubin 1:1. Nie to było jednak najważniejsze, bo gospodarze tytuł mieli już zapewniony od kilkunastu dni. Wielu kibiców przyszło, żeby pożegnać jednego z głównych architektów sukcesów Rakowa. Ponadto przy Limanowskiego Tomas Petrasek i Zoran Arsenić odebrali trofeum za mistrzostwo Polski.

Więcej - TUTAJ