Saša Balić zawieszony na 5 meczów 29 lis

Saša Balić zawieszony na 5 meczów

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Ligi podjęto decyzję w sprawie ukarania obrońcy KGHM Zagłębia Lubin Sašy Balicia. Kapitan Miedziowych został ukarany zawieszeniem na 5 ligowych spotkań.

29 lis 2021 16:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Do zdarzenia doszło w spotkaniu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym zespół KGHM Zagłębia Lubin mierzył się na własnym obiekcie z Radomiakiem Radom. W 64. minucie spotkania napastnik gości Karol Angielski został ukarany przez arbitra za faul drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, a po chwili w wyniku przepychanek sędzia Paweł Malec pokazał czerwony kartonik także rezerwowemu wówczas zawodnikowi Miedziowych, Sašy Baliciowi.

Na poczet kary zostało wliczone sobotnie spotkanie PKO BP Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. Zawieszenie nie obejmuje środowego meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski z Arką Gdynia, więc nasz kapitan będzie do dyspozycji trenera Dariusza Żurawia. Obrońca rodem z Czarnogóry będzie wykluczony z ligowych rozgrywek do zakończenia rundy jesiennej obecnego sezonu co oznacza, że Balicia nie zobaczymy w starciach przeciwko Lechowi Poznań, Wiśle Kraków, Legii Warszawa oraz Górnikowi Łęczna.

Komisja Ligi wzięła także pod uwagę okoliczności łagodzące, m.in. to że zawodnik nigdy nie otrzymał bezpośredniej czerwonej kartki oraz wyraził skruchę za swoje zachowanie podczas wyjaśnień przed Komisją Ligi. Dzięki temu kara obejmuje określoną ilość spotkań a nie wykluczenie czasowe.