Tomasz Fornalik przed meczem z Koroną Kielce / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Tomasz Fornalik przed meczem z Koroną Kielce 3 mar

Tomasz Fornalik przed meczem z Koroną Kielce

Przed spotkaniem 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Koroną Kielce porozmawialiśmy z trenerem Tomaszem Fornalikiem.

3 mar 2024 12:01

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Panie trenerze, jakie wnioski przyniósł mecz z Puszczą Niepołomice po analizie tego spotkania?

- Na pewno mamy w sobie dużą złość, bo w odczuciu sztabu jak i drużyny zagraliśmy dobry mecz, a zwycięstwo wymknęło nam się z rąk. Musimy przełożyć teraz naszą dyspozycję na kolejne mecze w tym także na ten z Koroną oraz poprawić skuteczność gry w obronie i ataku.

Mówi trener o złości, która jak rozumiem jest w całym naszym zespole. Zagłębie potrzebuje teraz takiego meczu na przełamanie?

- Potrzebujemy przede wszystkim ustabilizowania naszej dobrej dyspozycji. Jeśli dołożymy do tego odpowiednie zaangażowanie to jestem przekonany, że to zwycięstwo przyjdzie. Mówiąc o złości miałem też na myśli sytuację, kiedy rozgrywamy mecz na naszych warunkach, a nie odnosimy korzystnego wyniku.

Przechodząc do meczu z Koroną, chciałbym, żeby opowiedział mi Pan w kilku zdaniach o naszym rywalu?

- Od pamiętnych czasów zawsze cechuje się charakterem i zdrową, sportową agresją. Mają także określoną jakość piłkarską. Spodziewamy się dzisiaj energicznego meczu, w którym będzie dużo walki i tutaj jest też nasza rola, by odpowiedzieć Koronie tym samym.

Z pewnością oglądaliście ich mecz z Jagiellonią w pucharze Polski. Myśli Pan, że rozstrzygnięcie spotkania i dogrywka może wpłynąć na ich dyspozycję?

- Myślę, że nie. Z naszego punktu widzenia Korona jest bardzo zmotywowana, podobnie jak każdy zespół na tym etapie rozgrywek. Nie spodziewamy się, żeby to miało negatywny wpływ na ich dyspozycję.

Czy w naszym zespole możemy spodziewać się jakichś absencji zdrowotnych?

- Na ten moment nie. Do kadry meczowej wraca Mateusz Grzybek, a reszta zawodników jest do naszej dyspozycji.