W Poznaniu o trzy punkty! | Zapowiedź meczu #LPOZAG 25 paź

W Poznaniu o trzy punkty! | Zapowiedź meczu #LPOZAG

13. kolejka PKO Ekstraklasy stoi pod znakiem pojedynku Lecha Poznań z KGHM Zagłębiem Lubin. Dzisiejszy mecz to dobra okazja, by zrównać się punktami z „Kolejorzem” i zmniejszenie dystansu do ligowej czołówki.

25 paź 2019 15:18

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Co słychać w Poznaniu?

Trudno jednoznacznie ocenić grę Lecha w obecnym sezonie. Z jednej strony, drużyna Dariusza Żurawia potrafi wygrywać swoje mecze w efektowny, przekonujący sposób (zwycięstwa 4:0 na własnym stadionie z Wisłą Płock i Wisłą Kraków), ale zdarzają się jej też niespodziewane porażki i straty punktów w starciach z teoretycznie słabszymi rywalami (1:3 ze Śląskiem w Poznaniu, czy bezbramkowy remis z Arką Gdynia). Na cały bilans „Kolejorza” w sezonie 2019/2020 składa się pięć zwycięstw, trzy remisy i cztery porażki, co łącznie daje 18 zgromadzonych punktów w dwunastu meczach PKO Ekstraklasy. Z takim wynikiem poznaniacy plasują się na ósmym miejscu w stawce.
W dzisiejszym spotkaniu na pewno nie zagra środkowy pomocnik Lecha, Karlo Muhar, który w ostatnim meczu przeciwko Legii obejrzał czwartą żółtą kartę w obecnym sezonie i jest zmuszony do przymusowej pauzy.

Co słychać w Lubinie?

Ostatni mecz nie potoczył się po myśli trenera Seveli i „Miedziowi” musieli uznać wyższość lidera PKO Ekstraklasy – Pogoni Szczecin. Spotkanie z Lechem będzie idealną okazją do tego, by zrównać się punktami z drużyną z Poznania. KGHM Zagłębie, po dwunastu grach znajduje się na 10. pozycji z dorobkiem 15 punktów.
W meczu z Lechem nie będą mogli zagrać zawodnicy, którzy narzekają na drobne urazy – Dawid Pakulski i Paweł Żyra. Czwarta żółta karta wykluczyła również Sasę Balicia, który również nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu.

Jak wygląda historia?

Dzisiejszy mecz będzie 60. pojedynkiem pomiędzy KGHM Zagłębiem a Lechem. Dotychczas osiemnaście z nich wygrali lubinianie, 23 padło łupem „Kolejorza” i 18 razy spotkania kończyły się remisami.
Co ciekawe, ostatnią porażkę „Miedziowi” zanotowali jeszcze w sezonie 2017/2018. Wówczas w spotkaniu 32. kolejki, Lech wygrał w Lubinie 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Christian Gytkjaer.

Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin

Wygrane KGHM Zagłębia: 18
Wygrane Lecha: 23
Remisy: 18
Bilans bramkowy: 79:65 na korzyść Lecha

Gwiazda rywala | Darko Jevtić

W składzie najbliższego rywala znajdują się zawodnicy, co do których postawy kibice w Poznaniu nie mogą mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń. Jednym z takich graczy jest z całą pewnością rozgrywający swój już szósty sezon w barwach siedmiokrotnego Mistrza Polski Darko Jevtić. Więcej na temat ofensywnego pomocnika Lecha przeczytasz TUTAJ.