Zagłębie przegrało z Anży | Relacja / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zagłębie przegrało z Anży | Relacja 22 sty

Zagłębie przegrało z Anży | Relacja

W rozegranym dziś w tureckim Belek sparingu KGHM Zagłębie Lubin uległo rosyjskiemu Anży Machaczkała 0:3. Wbrew pozorom jednak, Miedziowi zaprezentowali się z dobrej strony i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Niestety górą w tym starciu byli przeciwnicy. Zapraszamy na zapis relacji z tego spotkania poniżej.

22 sty 2018 12:50

Autor Zagłębie Lubin

Wiemy już, w jakim składzie wystąpią dziś Miedziowi. Debiutu w barwach Zagłębia doczeka się Piotr Leciejewski, w pierwszym składzie również miejsce dla Rafała Pietrzaka.

KGHM Zagłębie - Anżi Machaczkała 0:3 (0:2)

KGHM Zagłębie Lubin (I połowa): Leciejewski – Todorovski, Szota, Kopacz, Pietrzak - Matuszczyk, Janus, Pakulski, Janoszka -Pawłowski, Woźniak

(II połowa): Forenc – Czerwiński, Jończy, Guldan, Balić, Kubicki, Slisz, Andrzejczak, Żyra, Moneta, Tuszyński, Bonecki

Anżi Machaczkała: Loria, Chanselyor, Cherov, Bryzgalov, Anton, Yakovlev, Tetrashvili, Hubulov, Glebov, Poku, Leccano

Przed meczem: Trwa rozgrzewka, zawodnicy obu zespołów są już na obiektach hotelowych. Za 20 minut gramy.

1' Zaczęli przeciwnicy. Do boju Zagłębie!

6' GOL! Rywale obejmują prowadzenie. Piękny strzał z rzutu wolnego i piłka po odbiciu się od słupka wpadła w samo okienko bramki Zagłębia.

7' Mogło szybko odpowiedzieć Zagłębie. Świetna okazja Bartłomieja Pawłowskiego, ale jego strzał obronił bramkarz rywali.

9' Znowu Zagłębie i znowu Pawłowski, ale tym razem zablokowany. Dobitka Pietrzaka niecelna.

14' Co za wolej Janoszki! Piękne uderzenie Ecika po dośrodkowaniu Todorovskiego, ale minimalnie obok słupka. To powinien być gol!

17' Bardzo wysokie tempo meczu. Rywale grają ostrym pressingiem, ale to Zagłębie ma przewagę w ostatnich minutach.

21' Zagłębie przeważa. Teraz uderzał Matuszczyk, minimalnie niecelnie, po chwili próbował też Pawłowski.

29' Szybka kontra rywali i mamy 0:2. Napastnik rywali pewnie wykorzystuje sytuacją sam na sam z Leciejewskim

38' Świetną okazję miał Woźniak. Uderzył z 5 metrów, piłka minęła bramkarza, ale na tyle wolno, że ten zdążył ją jeszcze wybić zanim wpadła do bramki.

42' Nic nam nie chce dzisiaj wpaść... Znowu uderzał Pawłowski, znowu kilkanaście centymetrów od słupka.

45' Koniec pierwszej połowy. Przegrywamy z Anży Machaczkała 0:2.

--

46' W obu zespołach nowe jedenastki. Po stronie Zagłębia: Forenc – Czerwiński, Jończy, Guldan, Balić, Kubicki, Slisz, Andrzejczak, Żyra, Moneta, Tuszyński. Zaczynamy!

62' Rywale podwyższają prowadzenie, wykorzystując złe wybicie Forenca i wykorzystując sytuację sam na sam. Mamy 0:3

66' Mogło odpowiedzieć Zagłębie, i to dwukrotnie. Świetnie znalazł się Tuszyński, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz rywali. Później znowu świetna akcja "Tuszka", ale był spalony

73' Indywidualna akcja Żyry. Młody pomocnik minął dwóch przeciwników i uderzył na bramkę. Niestety wprost w bramkarza.

77' Tym razem dobra akcja trójki Kubicki - Tuszyński - Moneta. Strzelał ten ostatni, znowu górą bramkarz Anży.

83' Dośrodkowanie z rzutu rożnego zamyka Guldan, ale strzela tuż ponad bramką.

88' Strzał Slisza, znowu górą bramkarz Anży. Trudno dziś pokonać golkipera przeciwników.

90' Jak to nie wpadło?! Uderza Andrzejczak i znowu centymetry od bramki Anży. Po chwili sędzia kończy spotkanie. W drugim sparingu przegrywamy z rosyjskim Anży Machaczkała 0:3.