Zagłębie rozbiło Jagiellonię | Przegląd prasy / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Zagłębie rozbiło Jagiellonię | Przegląd prasy 8 mar

Zagłębie rozbiło Jagiellonię | Przegląd prasy

Urodzinowe zwycięstwo KGHM Zagłębia Lubin z Jagiellonią stało się faktem. Miedziowi pokonali w spotkaniu 20. kolejki PKO Ekstraklasy “Jagę” na własnym stadionie aż 3:0 i przesunęli się w górę tabeli. Zobaczcie co o tym meczu pisały krajowe i regionalne media.

8 mar 2021 10:50

Sport.pl

“Zagłębie rozbiło Jagiellonię. W Bielsku-Białej emocje do ostatnich minut! Dwa gole w końcówce”

Zagłębie Lubin pewnie pokonało Jagiellonię Białystok 3:0 w meczu 20. kolejki ekstraklasy. Jedynego gola dla Zagłębia strzelił z rzutu karnego Filip Starzyński. W drugim sobotnim spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało z Lechią Gdańsk 2:2.

Więcej - KLIK

***

Polsatsport.pl

“PKO BP Ekstraklasa: Zagłębie Lubin rozbiło Jagiellonię Białystok po przerwie”

KGHM Zagłębie Lubin pokonało Jagiellonię Białystok 3:0 w meczu 20. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dwa gole strzelił Filip Starzyński.

Osłabiona Jagiellonia dzielnie walczyła w pierwszej połowie, ale w drugiej była zdecydowanie słabsza i zanotowała piąty kolejny mecz bez wygranej. Lubinianie wygrali natomiast po raz drugi z rzędu i w tabeli wyprzedzili Górnika Zabrze oraz Śląsk Wrocław

***

Przeglądsportowy.pl

“Zagłębie zdeklasowało Jagiellonię. Starzyński został bohaterem, a mógł strzelić nawet pięć goli”

Zagłębie Lubin wygrywa drugie spotkanie z rzędu. Miedziowi po pokonaniu Cracovii (4:2) tym razem zwyciężyli u siebie Jagiellonię Białystok 3:0. Pierwszego gola w meczu strzelił z rzutu karnego Filip Starzyński. W końcówce jego dogranie wykorzystał Patryk Szysz. Ukoronowaniem występu Starzyńskiego było jego drugie trafienie, które zdobył po pięknym rajdzie od połowy boiska.

***

Sportowefakty.wp.pl

“PKO Ekstraklasa: efektowne Zagłębie. Jagiellonia podała pomocną dłoń”

KGHM Zagłębie Lubin poszło za ciosem. Pierwszego gola w wygranym 3:0 meczu z Jagiellonią Białystok strzeliło z rzutu karnego podyktowanego za nierozsądne zagranie ręką Ivana Runje. Na boisku ponownie szaleli Filip Starzyński i Patryk Szysz.

KGHM Zagłębie Lubin przystąpiło do meczu zbudowane dobrym występem na stadionie Cracovii. Podopieczni Martina Seveli pokazali atrakcyjny futbol nastawiony na ofensywę i przełamali się po sześciu meczach bez zwycięstwa. Drużynę poprowadzili do wygranej 4:2 Filip Starzyński i Patryk Szysz, na których zatrzymanie Jagiellonia Białystok szukała sposobu w sobotę. Jak się później okazało, bezskutecznie.

***

Sport.tvp.pl

“PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin lepsze od Jagiellonii Białystok. Filip Starzyński bohaterem”

Zagłębie Lubin wygrało z Jagiellonią Białystok 3:0 (0:0) w meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania został Filip Starzyński, który nie tylko strzelił dwa gole, ale i asystował przy trafieniu Patryka Szysza.

***

Gol24.pl

“PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin poszło za ciosem. Piąty mecz bez zwycięstwa Jagiellonii”

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Najlepszą sytuację miała Jagiellonia, kiedy to po rzucie wolnym Bartosz Kwiecień trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi niezłą okazję miał Kacper Chodyna, ale Xavier Dziekoński odbił jego strzał.

Na pierwszego gola musieliśmy poczekać do 62. minuty. Wówczas kapitan "Jagi" Ivan Runje, blokując strzał Patryka Szysza, zagrał piłkę ręką i sędzia wskazał na "wapno". Pewnym egzekutorem okazał się Filip Starzyński. W odpowiedzi Rafał Grzyb rzucił do gry wszystko, co miał najlepsze na ławce. Na boisku pojawili się Fedor Cernych, Jakov Puljić i Przemysław Mystkowski.

***

Lubin.pl

“Jaga odprawiona z kwitkiem. Miedziowi na zero z tyłu

Podopieczni Martina Seveli w ramach 20 serii spotkań nie tracąc żadnej bramki, ograli Jagiellonię Białystok 3:0. Warto przypomnieć, że w sezonie 2019/202 w Lubinie padł remis po 2. Miedziowa ekipa poprawiła więc bilans starć z Jagą, a tym samym umocniła swoją pozycję w górnej części tabeli.

***

Zmiedzi.pl

“Jaga upokorzona w Lubinie. Piękny prezent na jubileusz Zagłębia”

Nie można sobie wymarzyć innego prezentu na święto klubu, jak tylko zwycięstwo. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin godnie uczcili 75-lecie wygrywając na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 3:0. Dwie bramki zdobył przeżywający drugą młodość Filip Starzyński, trzecią dołożył Patryk Szysz.

Po efektownym zwycięstwie nad Cracovią, piłkarze Zagłębia bardzo chcieli podtrzymać dobrą passę, tym bardziej, że mecz z Jagiellonią Białystok miał być uczczeniem jubileuszu 75-lecia klubu. Miedziowi wystąpili na murawie w specjalnych, złotych koszulkach dedykowanych z okazji święta.

***

2x45.info

“Jaga skopana, „Miedziowi” bliżej 4. miejsca. Zagłębie 3:0 Jagiellonia”

Jak wiadomo, Ekstraklasa to liga, w której tendencje odwracają się zaskakująco często. Najświeższy przykład to Zagłębie Lubin. „Miedziowym” nie tak dawno słusznie wytykano serię pięciu meczów bez strzelonego gola, a tu proszę - w dwóch ostatnich spotkaniach do siatki trafili aż siedmiokrotnie. Da się? Da się. Zwłaszcza jeśli po drugiej stronie ustawia się tak bezbarwny przeciwnik, jak Jagiellonia.