Zapis konferencji prasowej z udziałem Piotra Stokowca 21 gru

Zapis konferencji prasowej z udziałem Piotra Stokowca

We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezesa Zarządu Michała Kielana, Dyrektora Pionu Sportowego Piotra Burlikowskiego oraz nowego Trenera KGHM Zagłębia Lubin Piotra Stokowca. Poniżej znajdziecie zapis tekstowy wypowiedzi nowego szkoleniowca Miedziowych, natomiast całość wideo dostępna jest na naszym kanale YouTube.

21 gru 2021 12:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia Lubin:

- Ja również cieszę się, że wracam do Zagłębia, bo to oznacza, że moja praca, którą tutaj wspólnie wykonaliśmy, została doceniona. Zostawiliśmy razem kawałek zdrowia i myślę, że odnieśliśmy swój sukces. Z tego jestem dumny i to też była przebudowa. Dzisiaj jestem znowu. Drużyna jest w trudnym momencie, ale jestem ambitnym trenerem i wiem, jakiego zadania się podejmuję.

- Pierwszy cel krótkoterminowy to utrzymanie zespołu w PKO BP Ekstraklasie i utrzymanie zawodników na statusie Ekstraklasy. Cel długofalowy to powrót KGHM Zagłębia Lubin do czołówki, bo tam jest miejsce tego Klubu. Są to ambitne cele, ale pokazałem w KGHM Zagłębiu czy w Lechii, że potrafię wyprowadzić drużynę z kryzysu. Zrobiliśmy już to wcześniej, wprowadzając dużo młodzieży i porządkując szatnię, bo od tego trzeba będzie przede wszystkim zacząć. Jestem gotowy i pełen wiary. Trochę odpocząłem przez ostatni okres. Będąc trenerem Lechii, cały czas obserwowałem, jak funkcjonuje KGHM Zagłębie. Mam swoje spostrzeżenia i jestem na etapie odpowiedniej analizy.

- Rozmawiamy z Pionem Sportowym, na pewno ta propozycja i osoba Piotra Burlikowskiego przekonała mnie do tego, że znów możemy razem wiele osiągnąć. To tego potrzebny jest cały Pion Sportowy, Prezes oraz Rada Nadzorcza. To jest nasz wspólny projekt. Wszytskie ręce na pokład, bo to nie zależy tylko od jednej osoby. Zdaję sobie sprawę, w jakim miejscu jestem, czym jest Zagłębie oraz KGHM i wiem, jak ambitny jest to projekt. Jeśli wszyscy będziemy płynąć w jedną stronę to jestem przekonany, że razem to zrobimy. Trzeba wziąć się do pracy. Cieszę się, że po tej wstępnej ocenie mamy jeszcze okres przygotowawczy. Moje drużyny zawsze były gotowe po okresach przygotowawczych. Kolejny etap to gra, rywalizacja sportowa. Tego czasu jest sporo, ale nie ma go aż tak dużo, bo są to cztery tygodnie przygotowań. Już teraz bierzemy się do pracy i analizy tego wszystkiego, co się wydarzyło.

- Na pewno chciałbym dać drużynie trochę charakteru. Znacie mnie i wiecie, że charakteru zawsze było trudno mi odmówić. Tej drużynie trzeba trochę ognia, bo zespół mentalnie na pewno jest do odbudowania. Brakuje liderów i to nie funkcjonuje. Trzeba ich poszukać i wykreować. To jest nasze zadanie, ale jest ono do zrobienia. Nigdy nie zapominałem o młodzieży. Tutaj również udało się wprowadzić chociażby Krzyśka Piątka, Jarka Jacha, Jarka Kubickiego, Filipa Jagiełło i wielu innych. Podobnie było w Lechii Gdańsk, bo to były podobne okresy. Wszędzie mi się świetnie pracowało i wierzę, że tym razem też tak będzie. Przekonała mnie świetna baza, panujące tutaj warunki oraz potencjał do tego, żeby trener mógł realizować określony proces treningowy.

- Mamy jasno określone cele. Jest grupa ludzi, z którymi złapaliśmy nić porozumienia, więc trzeba skupić się na ich realizacji. Wierzę, że nasza praca się obroni. Widzę ogrom pracy, jaki stoi przed nami, ale to mnie nie przeraża. Cieszę się, bo czuję się tutaj jak w domu. Jest mi łatwiej, bo znam ten klimat. Nie muszę się wdrażać i tracić czasu, aby dodatkowo poznawać ludzi i miejsca. Liczę na to, że mocno ruszymy z robotą i zacznie się to wszystko dobrze układać - zakończył nowy szkoleniowiec Miedziowych.

__________________________

Zapis wideo całej konferencji znajdziecie na naszym kanale YouTube klikając TUTAJ.