Maciej Murawski przed derbami: Spodziewam się dobrego widowiska 30 kwi

Maciej Murawski przed derbami: Spodziewam się dobrego widowiska

Piątkowe starcie pomiędzy Śląskiem Wrocław a KGHM Zagłębiem Lubin jest jednym z najciekawszych spotkań 28. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. O wyrażenie opinii przed tym meczem poprosiliśmy Macieja Murawskiego, byłego ekstraklasowego piłkarza, a obecnie komentatora Canal+.

30 kwi 2021 16:06

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

KGHM Zagłębie Lubin po trzech ligowych porażkach z rzędu, przerwało złą passę i zaliczyło cztery mecze bez przegranej, w tym trzy ważne zwycięstwa. Wywindowało to ekipę Miedziowych na piąte miejsce w tabeli. Śląsk Wrocław także był w czołówce, ale tylko jedna wygrana w ostatnich czterech spotkaniach sprawiła, że Śląsk znalazł się na ósmej lokacie. Mimo to do Zagłębia wrocławianie tracą tylko punkt. Zwraca uwagę na to także Maciej Murawski.

- W tabeli oba zespoły znajdują się dość blisko siebie i patrząc wyłącznie na zajmowane lokaty nie można powiedzieć, że jest jeden faworyt. Zawsze gospodarz ma trochę łatwiej, jednak teraz ten przywilej, jakim jest granie przy własnych kibicach nie jest tak oczywisty z wiadomych przyczyn. To są mecze derbowe, na które czeka cały Dolny Śląsk i nie tylko, dlatego poniekąd rządzą się one swoimi prawami i w chwili obecnej nie wskazałbym faworyta – uważa Maciej Murawski.

- Zagłębie złapało ostatnio dobrą formę, natomiast w Śląsku widać zmianę, którą wprowadził nowy trener pomimo ostatniej porażki z Rakowem. Liczę, że będzie dużo goli, tak jak w meczu, który zakończył się wynikiem 4:4. Obecnie obie drużyny chcą i grają ofensywną piłkę, więc na pewno nie będzie to zamknięty mecz i będzie się dużo działo w szesnastkach obu zespołów. Dodatkowo jedni i drudzy mogą coś zyskać, bo walczą o 4. miejsce i dla obydwu stron byłby to super bonus do tego ciężkiego sezonu. Dlatego spodziewam się naprawdę dobrego widowiska – dodaje Murawski.

Co musi zrobić Zagłębie, żeby pokonać rywali w meczu derbowym? - Śląsk jest drużyną, która pod wodzą Jacka Magiery próbuje rozgrywać akcje od tylu. Chcą grać piłkę wyrafinowaną, a to powoduje, że jak ktoś wyjdzie wysoko, pressingiem to pojawiają się błędy i według mnie to tu Zagłębie powinno szukać tej szansy do zdobycia gola. Powinni zagrać wysokim pressingiem, aby zmusić zawodników rywali do popełnienia błędu. Dodatkowo Zagłębie Lubin ma dobre stałe fragmenty gry i na pewno będą próbowali to wykorzystać – kończy Maciej Murawski.