Komunikat Klubu 7 paź

Komunikat Klubu

Zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN Zagłębie Lubin S.A. informuje, że do piątku, 9 października pierwszy zespół KGHM Zagłębia będzie trenował w grupach maksymalnie 6-osobowych.

7 paź 2020 12:12

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników, sztabu szkoleniowego, pracowników Klubu oraz kibiców KGHM Zagłębia Lubin postanowiliśmy przejść w zalecany przez Zespół Medyczny PZPN tryb treningów. Pomimo tego, że nasi zawodnicy przeszli badania wymazowe, a wszystkie wyniki znów okazały się negatywne, treningi w grupach będą odbywały się najbliższego piątku. Wówczas zostaną przeprowadzone kolejne testy całego zespołu i sztabu szkoleniowego, a o ich wynikach poinformujemy Państwa w kolejnym komunikacie.

- Zdrowie i bezpieczeństwo pozostaje naszym priorytetem, dlatego jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z Zespołem Medycznym PZPN, jak i klubami i działamy według przyjętego protokołu. Cieszymy się̨, że w żadnej z drużyn nie stwierdzono nowych, rozwijających się masowo ognisk chorobowych. Dzięki przełożeniu meczów z udziałem Pogoni Szczecin, Wisły Kraków i Warty Poznań uniknęliśmy sytuacji, w której mogło dojść́ do większej liczby zakażeń́. Liczymy, że po przerwie reprezentacyjnej wszystkie nasze zespoły wrócą̨ do dalszej rywalizacji w pełni sił – mówi Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.