Bartosz Białek przechodzi do VfL Wolfsburg! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Bartosz Białek przechodzi do VfL Wolfsburg! 19 sie

Bartosz Białek przechodzi do VfL Wolfsburg!

Zagłębie Lubin S.A. informuje, że Bartosz Białek odchodzi z naszego Klubu. 18-letni napastnik na zasadzie transferu przeniesie się do Niemiec, gdzie zasili szeregi VfL Wolfsburg.

19 sie 2020 14:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bartosz Białek rozpoczął piłkarską karierę w klubie ze swojej rodzinnej miejscowości, Stali Brzeg. Jako 10-latek przeniósł się do MKS-u Oława, skąd po trzech rozegranych sezonach został pozyskany przez „Miedziowych”. W lubińskiej Akademii, młody napastnik występował między innymi na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. W sezonie 2017/18 Białek został włączony do zespołu rezerw, gdzie z powodzeniem radził sobie przez okres nieco ponad dwóch lat. W barwach drugiej drużyny KGHM Zagłębia, „Biały” wystąpił 19 razy i zdobył 7 goli.

10 listopada ubiegłego roku, młodzieżowy reprezentant Polski zadebiutował w PKO Ekstraklasie podczas meczu z Rakowem Częstochowa. Ponadto premierowy występ w barwach KGHM Zagłębia okrasił golem oraz asystą. Młody napastnik szturmem wdarł się do najwyższej ligi w Polsce i bez żadnych skrupułów zaczął zdobywać bramki i notować dobre występy.
 

"Czołg z Brzegu daje kolejne punkty Zagłębiu!”, „Nowy Lewandowski wyważył drzwi Ekstraklasy!” czy „Bartosz Białek – przyszłość reprezentacji Polski” - to tylko niektóre z tytułów gazet i portali internetowych, które wprost rozpływały się nad grą 18-nastolatka.
 

- To bardzo ważny dzień dla Klubu i Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. To także impuls do dalszej pracy dla naszej młodzieży. Każdy z tych młodych zawodników zobaczył, że marzenia się spełniają. Gratulację dla Bartosza, ale także dla wszystkich trenerów oraz osób, które miały wpływ na jego rozwój i przyczyniły się do ogromnego sukcesu AP Zagłębia. To kolejny dowód na to, że inwestycje KGHM w szkolenie młodzieży mają głęboki sens.

Jesteśmy dumni z rekordowego transferu Bartosza Białka do klubu niemieckiej Bundesligi. Trzymamy za Bartosza mocno kciuki i życzymy szybkiego debiutu w nowym klubie oraz w reprezentacji Polski! – podkreśla Prezes Zarządu Artur Jankowski.

Bartek swój debiutancki sezon w PKO Ekstraklasie zakończył z dziewięcioma bramkami oraz czterema asystami na koncie.

„Biały”, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju piłkarskiej kariery!

FanShop Zagłębie Lubin

FanShop Zagłębie Lubin