Dominik Jończy odchodzi z Zagłębia Lubin 30 cze

Dominik Jończy odchodzi z Zagłębia Lubin

Po 9 latach Dominik Jończy żegna się z KGHM Zagłębiem Lubin. Klub nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego kontraktu z absolwentem naszej akademii i opuści on nasz zespół jako wolny zawodnik. Dominikowi dziękujemy za wszystkie lata reprezentowania Miedziowych barw i życzymy sukcesów w dalszej karierze.

30 cze 2021 16:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Dominik Jończy do Lubina trafił w 2012 roku i początkowo występował w juniorskich zespołach Zagłębia Lubin. Następnie, naturalną koleją rzeczy, występował w zespole rezerw Miedziowych. Do kadry I zespołu został oficjalnie włączony 4 kwietnia 2017 roku. Na debiut nie musiał długo czekać, bo już 7 kwietnia rozegrał pełny mecz przeciwko Jagiellonii Białystok u boku Lubomira Guldana. Mimo niekorzystnego wyniku (Miedziowi przegrali 3:4 po golu Novikovasa w 90. minucie) Dominik zaliczył solidny występ. W debiutanckim sezonie na poziomie Ekstraklasy rozegrał 4 spotkania. 

W następnych latach Dominik nie mógł liczyć na regularne występy w pierwszym zespole, dlatego dwukrotnie udawał się na wypożyczenie. Najpierw w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 wzmocnił Chojniczankę Chojnice, z którą był bliski awansu. Następnie, już w rozgrywkach 2018/2019 dołączył do zespołu Podbeskidzia Bielsko-Biała, z którym zajął ostatecznie 6. miejsce w Fortuna 1. Lidze. 

W sezonie 2020/2021 pojawił się na boisku łącznie 12 razy, w tym 9-krotnie w wyjściowej jedenastce. Licznik występów Dominika w barwach KGHM Zagłębia Lubin zatrzymał się na 20 oficjalnych występach.

Dominik, dziękujemy za wszystko i życzymy Ci powodzenia w dalszej karierze!