Gdańszczanie lepsi od Miedziowych / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Gdańszczanie lepsi od Miedziowych 5 kwi

Gdańszczanie lepsi od Miedziowych

W poniedziałkowym spotkaniu 23. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni Martina Seveli przegrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:3. Autorem jedynej bramki dla Miedziowych był Patryk Szysz.

5 kwi 2021 22:10

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla Miedziowych. Już w 6. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Zwoliński i precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał Dominika Hładuna. Na odpowiedź Miedziowych przyszło nam czekać 180 sekund. Z dystansu huknął Filip Starzyński i sprawił wiele problemów Kuciakowi, który sparował piłkę przed siebie. W 23. minucie Lechia podwyższyła prowadzenie. Po rzucie rożnym i przedłużeniu głową Flavio piłkę do bramki z najbliższej odległości wpakował Maloca. 6 minut później szansę miał Damian Oko, ale jego uderzenie głową zatrzymał Dusan Kuciak. Ostatnia akcja I połowy wreszcie przyniosła nam gola. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Starzyńskiego najwyżej wyskoczył Balić, przedłużył piłkę do Szysza, a ten mocnym strzałem zdobył kontaktowego gola.

Druga połowa nie była tak obfita w sytuacje podbramkowe. Na pierwszą poważniejszą akcję czekaliśmy do 65. minuty. Na prawej stronie boiska piłkę rozegrali Kopacz z Kubickim, ten drugi dośrodkował piłkę do idealnie ustawionego Udovicicia, a ten strzałem z lewej nogi pokonał Dominika Hładuna. 120 sekund później znów dogrywał Kubicki, tym razem do Zwolińskiego, ale napastnik gospodarzy nie zdołał pokonać naszego bramkarza. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w doskonałej sytuacji znalazł się Zwoliński, ale spudłował strzałem z prawej nogi! Po chwili znów przed szansą stanął Zwoliński, ale uderzył zbyt lekko i Hładun nie miał problemów z obroną tego strzału. W 85. minucie powinniśmy zdobyć gola! Damian Oko zagrał świetną piłkę w kierunku Balicia, ten zagrał w pole bramkowe do Szysza, który z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę! To była ostatnia szansa Miedziowych w dzisiejszym spotkaniu. Niestety dla nas przegranym 1:3.

Lechia Gdańsk 3-1 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Łukasz Zwoliński 6, Mario Maloča 22, Žarko Udovičić 64 - Patryk Szysz 45

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 5. Bartosz Kopacz, 23. Mario Maloča, 4. Kristers Tobers, 20. Conrado - 9. Łukasz Zwoliński, 69. Jan Biegański, 36. Tomasz Makowski (85, 19. Karol Fila), 7. Maciej Gajos (62, 6. Jarosław Kubicki), 31. Žarko Udovičić (90, 17. Mateusz Żukowski) - 28. Flávio Paixão (85, 15. Kenny Saief).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 26. Kacper Chodyna, 5. Lorenco Šimić, 55. Damian Oko, 3. Saša Balić, 17. Patryk Szysz - 4. Jewgienij Baszkirow (46, 95. Dejan Dražić), 14. Jakub Żubrowski (85, 74. Kamil Kruk), 18. Filip Starzyński (85, 99. Łukasz Łakomy), 39. Miroslav Stoch (70, 8. Łukasz Poręba) - 13. Karol Podliński (70, 11. Samuel Mráz).

żółte kartki: Biegański, Udovičić - Oko, Balić, Dražić, Kruk.

sędziował: Krzysztof Jakubik.