Luka Lucić i Jesus Diaz odchodzą z zespołu Miedziowych / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Luka Lucić i Jesus Diaz odchodzą z zespołu Miedziowych 19 cze

Luka Lucić i Jesus Diaz odchodzą z zespołu Miedziowych

Informujemy, że piłkarze KGHM Zagłębia Lubin Jesus Diaz i Luka Lucić po sezonie 2025/2026 odchodzą z Klubu.

19 cze 2026 17:59

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Jesus Diaz trafił do zespołu KGHM Zagłębia Lubin 8 września 2025 roku na zasadzie wypożyczenia do końca rozgrywek z Rakowa Częstochowa. W drużynie Miedziowych wystąpił w 12 spotkaniach, w których strzelił jednego gola (w wygranej rywalizacji 2:1 z Widzewem Łódź) oraz zaliczył dwie asysty. Zgodnie z obowiązującą umową, wypożyczenie Jesusa Diaza dobiegło końca z końcem sezonu 2025/2026. Piłkarz wrócił do swojego macierzystego klubu.

Luka Lucić dołączył do drużyny Miedziowych przed sezonem 2025/2026. W Lubinie zagrał w 24 spotkaniach ligowych oraz w dwóch w STS Pucharze Polski. Zaliczył jedną asystę, przy golu Jakuba Sypka w meczu z Legią Warszawa (3:1). Jego umowa obowiązywała do końca czerwca 2025/2026. Po jej wypełnieniu piłkarz opuścił Klub.

Jesus i Luka, dziękujemy za występy w barwach Miedziowych i życzymy powodzenia w dalszej karierze!