Ian Soler nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia! 5 lip

Ian Soler nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia!

Z radością informujemy, że nowym zawodnikiem KGHM Zagłębia Lubin został Ian Pino Soler. Hiszpański defensor związał się z naszym Klubem dwuletnim kontraktem.

5 lip 2021 13:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Ian Soler przyszedł na świat 23 stycznia 1996 roku w hiszpańskim mieście Prats de Lluçanès. Przez pierwsze lata swojej kariery zawodnik reprezentował barwy młodzieżowych drużyn Espanyolu Barcelona, Almerii oraz angielskiego Fulham. Latem 2016 roku rosły obrońca odszedł z rezerw „The Whites” i powrócił do ojczyzny, aby zasilić szeregi klubu FC Jumilla. Po niespełna sześciu miesiącach Soler przeniósł się do Atlético Malagueño – drugiej drużyny Málagi CF. W jej barwach uzbierał 23 występy, po czym zdecydował się na ponowny wyjazd za granicę. We wrześniu 2019 roku usługami piłkarza zainteresowali się działacze klubu występującego w słowackiej Fortuna Lidze, Zemplin Michalovce. Hiszpan niemal od razu wywalczył miejsce w podstawowym składzie, a w poprzednim sezonie zanotował łącznie 30 rozegranych spotkań, które okrasił jednym golem oraz asystą.

Umowa pierwszego Hiszpana w historii naszego Klubu będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2022/2023.

Ian, witamy na pokładzie i życzymy wielu sukcesów w barwach Miedziowych!