Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią 20 kwi

Konferencja prasowa po meczu z Jagiellonią

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Jagiellonią Białystok.

20 kwi 2024 22:15

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Po słabszym meczu w Gliwicach chcieliśmy się zrehabilitować. Postawa była o wiele lepsza, ale na pewno wynik nas rozczarowuje. Mieliśmy swoje okazje, ale trzeba strzelać bramki, aby było można myśleć o punktowaniu. Pracowaliśmy solidnie i ciężko, lecz punkty nie zostają w Lubinie. Wiemy co się dzieje w tabeli, ale ten mecz pokazał, że z taką determinacją następne spotkania będziemy kończyć ze zdobyczą punktową. O tym jestem przekonany.

Adrian Siemieniec - Trener Jagiellonii

- Na początku gratulacje dla drużyny za zwycięstwo. Był to bardzo trudny mecz. Podziękowania dla kibiców za wsparcie. Gratulacje również dla naszego kapitana Tarasa, który rozegrał dziś 300. spotkanie. Wielka sprawa, wspaniały człowiek i piłkarz. To dla mnie zaszczyt, że mogę prowadzić takiego zawodnika. Już jest legendą tego klubu i jestem przekonany, że da nam jeszcze wiele radości. Co do spotkania - na początku przed zdobyciem gola mieliśmy sporo szans, ale później mecz kontrolowaliśmy w inny sposób niż zawsze. Mieliśmy mniej piłki, a Zagłębie doszło do głosu. Zagrali dobre spotkanie i zmusili nas do gry w obronie. Cieszę się, że Hansen strzelił dwie bramki, bo w ostatnim meczu szybko zszedł z boiska przez zmianę taktyczną. Życie jednak takie rzeczy oddaje. Zdobytymi bramkami poprowadził nas do zwycięstwa. Raz jeszcze gratuluję drużynie. Po krótkim odpoczynku rozpoczniemy przygotowania do starcia z Pogonią.