Konferencja prasowa po meczu z Lechią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Lechią 30 kwi

Konferencja prasowa po meczu z Lechią

Zapraszamy do odczytania przebiegu konferencji prasowej po meczu 31. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Lechią Gdańsk 2:2. Poniżej wypowiedzi trenerów Piotra Stokowca i Tomasza Kaczmarka.

30 kwi 2022 19:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- Mówiłem po ostatnim meczu, że łatwo Ekstraklasy nie oddamy i chcemy zaszczepić taki charakter i walkę naszej drużynie. W ciągu tygodnia dużo pracowaliśmy nad głowami. Dzisiaj zobaczyliśmy inny zespół, i mimo że mecz nie układał się od początku, to nie poddaliśmy się i walczyliśmy. Wydaje mi się, że byliśmy dzisiaj lepszą drużyną. Wynik nie jest satysfakcjonujący, ale wierzę, że to jest moment przełomowy i wykonana przez nas praca przyniesie efekt. Takie Zagłębie chcę oglądać i myślę, że paradoksalnie, mimo braku zwycięstwa, wygraliśmy wiarę na ostatnie trzy kolejki. Szysz i Starzyński pokazali, że mogą być prawdziwymi liderami. Mogę mieć pretensje jedynie o skuteczność, ale z wiarą i optymizmem patrzę na te ostatnie spotkania.

Tomasz Kaczmarek - Trener Lechii:

- Wiadomo, że jak prowadzi się 2:0 na wyjeździe i ostatecznie remisuje się 2:2, to jest to niewystarczające. Dzisiaj nie zagraliśmy na naszym najwyższym poziomie, lecz często udawało się nam być zdecydowanym w swoich akcjach, co udowodniliśmy zdobywając dwie bramki i mając realną szansę na zdobycie kolejnej. Pomimo tego, w żadnym momencie nie mieliśmy tego meczu pod pełną kontrolą. Przeciwnicy dochodzili do wielu sytuacji, w naszej grze było sporo agresji i dawaliśmy dużo pola rywalom, którzy z tego korzystali. Dziś zagraliśmy z bardzo dobrym Zagłębiem, które pokazało, że ma wysokiej jakości piłkarzy, którzy udowodnili, że jest to dla nich kluczowy mecz. My w niektórych fazach dzisiaj za mało graliśmy piłką, robiliśmy sporo rzeczy niezdecydowanie, dlatego biorąc pod uwagę przebieg meczu, myślę, że ten remis jest zasłużony, a na pewno w dniu dzisiejszym najważniejsze dla nas jest to, że wywozimy z Lubina jeden punkt.