Konferencja prasowa po meczu z Legią / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z Legią 23 lip

Konferencja prasowa po meczu z Legią

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a KGHM Zagłębiem Lubin.

23 lip 2022 22:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia Lubin:

- Przyjechaliśmy dziś z konkretnym planem, by grać zagrać odważnie i starać się grać dużo piłką. W pierwszej połowie zabrakło nam polotu i agresywności. Nie było dokładnych podań i graliśmy zbyt miękko w środku pola. Mimo to tworzyliśmy akcje podbramkowe w pierwszej połowie, była sytuacja Łakomego. W przekroju całego meczu możemy doliczyć jeszcze szanse Dolezala i Starzyńskiego. Były momenty, że zdominowaliśmy Legię, co nie jest łatwe przy Łazienkowskiej. Staraliśmy się gonić wynik, ale zabrakło nam skuteczności i umiejętności. Wystawiłem dziś 4 młodzieżowców nie dlatego, że są młodzi tylko dlatego, że budujemy nowe Zagłębie. Odeszło od nas 16 zawodników, wkomponowujemy nowych, ale ja chcę wygrywać. Młodzi nie będą grali dlatego, że są młodzi, mamy od nich konkretne wymagania. Myślę, że fragmenty bardzo dobre były, ale z tej lekcji też dzisiaj wyciągniemy odpowiednią naukę. Pozytywnie patrzę do przodu, bo momentami nasza gra mogła się podobać, ale dzisiaj na Legię to nie wystarczyło.

Kosta Runjaić - Trener Legii Warszawa:

- Jestem zadowolony, że wygraliśmy pierwszy mecz w tym sezonie. To było trudne spotkanie, ale chciałbym skupić się na pozytywach. Zagraliśmy na zero z tyłu, strzeliliśmy dwa gole i była świetna atmosfera na trybunach za co dziękuję naszym kibicom. Zrobiliśmy dziś mały krok do przodu i z nadzieją patrzymy do przodu.