Konferencja prasowa po meczu z ŁKS-em / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu z ŁKS-em 20 maj

Konferencja prasowa po meczu z ŁKS-em

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a ŁKS-em Łódź.

20 maj 2024 21:15

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Waldemar Fornalik - Trener KGHM Zagłębia

- Jesteśmy zadowoleni z czwartego zwycięstwa z rzędu. Zależało nam, aby w dobrym stylu pożegnać się z publicznością. Mieliśmy sporo sytuacji, ale nie zabrakło nerwów w końcówce. Często w takich spotkaniach drużyny nie dowożą zwycięstwa, ale utrzymaliśmy korzystny rezultat. Zawiodła nas trochę skuteczność, bo mogliśmy dziś zdobyć więcej bramek. Chciałbym także przede wszystkim podziękować kibicom za fantastyczny doping przez cały mecz.

Marcin Matysiak - Trener ŁKS-u

- Gratuluję Waldemarowi Fornalikowi i Zagłębiu zwycięstwa. Jeżeli chodzi o sam mecz to zagraliśmy dwie różne połowy. Uczciwie trzeba powiedzieć, że pierwsza była słaba – dominacja i przewaga Zagłębia. Zdawałem sobie sprawę, że początek spotkania może być ciężki, bo ostatnia przegrana z Piastem Gliwice siedziała w głowie moich zawodników. Nie mieliśmy pewności siebie i determinacji w mocniejszym doskoku. Rywale swobodnie operowali piłką i kreowali sytuacje strzeleckie. Druga część pojedynku była zdecydowanie lepsza. Po zmianie stron mieliśmy dwie lub trzy okazje, które mogliśmy zamienić na bramkę. Oczywiście zostaliśmy skarceni i straciliśmy gola na 0:2. Zagłębie znów nas trochę zdominowało, ale w końcówce potrafiliśmy odpowiedzieć. Walczyliśmy do końca, aby zremisować, ale niestety to nam się nie udało. Przegrywamy 1:2 i wracamy do Łodzi z niczym.