Konferencja prasowa po meczu ze Stalą / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Konferencja prasowa po meczu ze Stalą 8 kwi

Konferencja prasowa po meczu ze Stalą

Zapraszamy do odczytania przebiegu konferencji prasowej po meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin pokonało Stal Mielec 3:1. Poniżej wypowiedzi trenerów Piotra Stokowca i Adama Majewskiego.

8 kwi 2022 20:30

Piotr Stokowiec - Trener KGHM Zagłębia:

- W końcu i do nas zaświeciło słoneczko. Od meczu z Wartą atmosfera w klubie była bardzo zła. Nie pamiętam żebym kiedyś przeprowadził tyle indywidualnych rozmów z piłkarzami. Chcieliśmy zrehabilitować się po blamażu z Jagiellonią. Cierpieliśmy w tym meczu, bo presją była ogromna. Udało nam się to jednak przezwyciężyć, potrafiliśmy konstruować akcje i oddawać strzały. Nie popadamy jednak w euforię, ale doceniamy to bardzo ważne zwycięstwo. Doświadczeni zawodnicy, tacy jak Doležal i Daniel pociągnęli zespół, ale również młodsi gracze pokazali się z bardzo dobrej strony. Martwi nas stan jedynie zdrowia Hinokio i Szysza, który poprosił w przerwie o zmianę. Gratulacje dla drużyny, że udźwignęli presję i odnieśli bardzo ważne zwycięstwo.

Adam Majewski - Trener Stali:

- Co tu dużo mówić. Sztuką jest przegrać taki mecz, w którym do 70. minuty byliśmy lepszym zespołem na boisku. Ciężko wygrać tracąc bramki w taki sposób. Do tego czasu graliśmy moim zdaniem dobrze. Szkoda nieuznanej bramki i odwołanego karnego, ale dla nas ten mecz jest już przeszłością. Przed nami kolejny ważny mecz przeciwko Warcie Poznań i już się na tym skupiamy.