KS Górnik Polkowice przedostatnim sparingpartnerem 9 lip

KS Górnik Polkowice przedostatnim sparingpartnerem

W piątek 12 lipca piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrają przedostatni sparing przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. Tym razem podopieczni Bena van Daela zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.

9 lip 2019 19:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Górnik Polkowice został założony w 1947 roku. Do największych sukcesów może zaliczyć m.in. półfinał Pucharu Ligi w sezonie 2000/2001 oraz udział w ćwierćfinale Pucharu Polski w sezonie 2003/2004. Ponadto w swojej historii rozegrali jeden sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W kampanii 2018/2019 drużyna z Polkowic w przekonującym stylu wygrała rozgrywki III ligi wyprzedając drugą Ślęzę Wrocław o trzynaście punktów. W 34 spotkaniach podopieczni Enkeleida Dobiego zdobyli 79 punktów, a na własnym boisku przegrali tylko jeden mecz. "Zielono-czarni" zakończyli sezon również z najlepszym bilansem bramkowym (81-32).

Szkoleniowcem drużyny z Polkowic jest były zawodnik KGHM Zagłębia Lubin Enkeleid Dobi. Co ciekawe Albańczyk pracował również jako jeden z trenerów w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Swoją funkcję pełni od 12 stycznia 2017 roku, a na stanowisku trenera pierwszej drużyny Górnika zastąpił... Adama Buczka, który obecnie prowadzi rezerwy klubu z Lubina.

W kadrze "Zielono-czarnych" znajdziemy zawodników, którzy w przeszłości występowali w pierwszym zespole KGHM Zagłębia lub w drużynach juniorskich klubu z Lubina. Do grona tych graczy można zaliczyć: Marcina Furtaka, Karola Fryzowicza, Macieja Kowalskiego-Haberka, Bartosza Kocika, Mateusza Magdziaka, Marka Opałacza, Piotra Azikiewicza, Filipa Baranowskiego, Kornela Ciupkę, Martinsa Ekwueme, Wojciecha Galasa, Rafała Karmelitę, Eryka Sobkowa, Krzysztofa Staśkiewicza, Mariusza Szuszkiewicza, Adriana Kielara.

O kilka zdań na temat drużyny z Polkowic poprosiliśmy szkoleniowca KGHM Zagłębia II Lubin Adama Buczka:
- Drużyna Górnika Polkowice z pewnością jest zespołem doświadczonym, z zawodnikami, którzy grali w ligach wyższych, niż druga. Wielu graczy wywodzi się z Zagłębia, z naszej Akademii. Część z nich miała styczność z pierwszą drużyną, razem z nią debiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zawodnicy zrobili zasłużony awans, prezentując dobry, ofensywny styl, grając z mocnym nastawieniem na zdobycie jak największej ilości bramek w meczu. Prezentują ciekawą dla oka piłkę. 

 

Mecze KGHM Zagłębia II z Górnikiem w sezonie 2018/2019:

Górnik Polkowice 2-1 Zagłębie II Lubin
Piotr Azikiewicz 32 (k), Kacper Osiadły 85 - Saša Balić 49 (k)

Zagłębie II Lubin 6-3 Górnik Polkowice
Adam Borkowski 2, 24, Patryk Mucha 34, Eryk Sobków 44, 48 (k), 86 - Maciej Bancewicz 22, Michał Bednarski 72, Mariusz Szuszkiewicz 75

Półfinał Okręgowego Pucharu Polski: 
Zagłębie II Lubin  1-1 Górnik Polkowice k. 4-2    
Jakub Ryś 30 - Wojciech Konefał 32