Ľubomír Guldan po raz 250. w barwach „Miedziowych” 27 cze

Ľubomír Guldan po raz 250. w barwach „Miedziowych”

Spotkanie 33. Kolejki PKO Ekstraklasy było jubileuszowe dla kapitana KGHM Zagłębia Lubin. Obrońca, który w naszym klubie występuje lipca 2013 roku, w meczu z Koroną rozegrał dwieście pięćdziesiąty mecz jako zawodnik „Miedziowych”.

27 cze 2020 08:57

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Urodzony na Słowacji piłkarz przed przyjściem do Lubina występował między innymi  w FK VTJ Koba Senec, FC Thun, MŠK Žilina czy Łudogorec Razgrad. W barwach dwóch ostatnich klubów zdobywał mistrzostwo Słowacji i Bułgarii, a także sięgał po krajowy puchar.

Do Zagłębia Lubin przychodził z Łudogorca przed sezonem 2013/2014 roku i zadebiutował w 1. kolejce tych rozgrywek w meczu przeciwko Pogoni Szczecin. Z miejsca stał się pewnym punktem drużyny i przed kolejne siedem lat uzbierał ponad dwieście występów w naszym klubie.

Piątkowy mecz z Koroną Kielce był dla naszego kapitana jubileuszowy. Łącznie w naszych barwach Lubo zaliczył 250 spotkań, czyli 22 421 minut. W tym czasie zdobył jedenaście bramek i miał osiem asyst. Pięćdziesiat razy napomniany został żółtą kartką, ale nigdy czerwoną.

Zawodnikowi życzymy dużo zdrowa i jak najwięcej występów w barwach KGHM Zagłębia Lubin!

Oferta PKO BP

Drogi Kibicu! Dziękujemy za zaintersowanie naszym programem. Projekt, który uruchomił we wrześniu 2019 roku PKO Bank Polski przeznaczony jest dla ekstraklasowych klubów. Jest to pionierskie przedsięwzięcie w skali Polski, zakładające dokapitalizowanie klubów naszej ekstraklasy kwotą nawet do 60 milionów złotych w trakcie trwania trzyletniej umowy.