Martin Ševela w KGHM Zagłębiu Lubin! 16 wrz

Martin Ševela w KGHM Zagłębiu Lubin!

Nowym trenerem KGHM Zagłębia Lubin został Martin Ševela. 43-letni Słowak podpisał z dwukrotnym mistrzem Polski kontrakt do 30 czerwca 2020 roku. Umowa zawiera opcję automatycznego przedłużenia w przypadku awansu pierwszej drużyny do grupy mistrzowskiej.

16 wrz 2019 20:30

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Martin Ševela urodził się 20 listopada 1975 roku w miejscowości Most pri Bratislave na terenie byłej Czechosłowacji. 
W trwającej 17 lat karierze piłkarskiej występował w takich drużynach jak między innymi: FK Inter Bratislava, FK Dubnica, ŠK Slovan Bratislava oraz AS Trenčín.
To właśnie w drużynie z Trenczyna rozpoczął karierę trenerską. Najpierw w sezonie 2012/2013 był asystentem, po czym w dwóch kolejnych sezonach samodzielnie prowadził zespół ze stadionu Sihoti. Z AS Trenčín dwukrotnie zdobył mistrzostwo oraz puchar Słowacji (sezony 2014/2015 i 2015/2016). 
Po bardzo dobrym okresie w Trenczynie Ševela związał się z największym słowackim klubem - ŠK Slovan Bratislava. Już w pierwszym sezonie swojej pracy w Bratysławie zdobył mistrzostwo i puchar Słowacji. Prowadzony przez Sevele ŠK Slovan zdominował ligę, wyprzedzając aż o 14 punktów wicelidera - MŠK Žilinę. Pracę w zespole ŠK Slovana zakończył 18 lipca 2019 roku, po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów.
Oprócz tytułów drużynowych, Ševela został również wyróżniony indywidualnie. W minionych rozgrywkach nowy szkoleniowiec „Miedziowych” otrzymał tytuł najlepszego trenera na Słowacji.


Do KGHM Zagłębia Lubin dołącza także Ivan Vrabec. 56-letni Słowak pracował z Martinem Ševelą jako asystent w ŠK Slovanie Bratislava oraz AS Trenčín.

- Myślę, że w Lubinie jest drużyna, którą stać na dobrą grę. Małymi krokami musimy dążyć do wyznaczonych celów. Podoba mi się baza, infrastruktura, to zdecydowanie robi wrażenie - powiedział nowy szkoleniowiec "Miedziowych"

-  Cieszę się, ze udało nam się zatrudnić tak klasowego fachowca, jakim jest Martin Ševela. To trener, którego wizja jest spójna z wizja Zagłębia Lubin, liczymy więc na to, ze pod wodza Martina nasi piłkarze będą się rozwijać, a jako zespól będziemy notować dobre rezultaty – dodał Michał Żewłakow, dyrektor sportowy Zagłębia Lubin S.A.