Mateusz Bartolewski zawodnikiem „Miedziowych” / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Mateusz Bartolewski zawodnikiem „Miedziowych” 31 lip

Mateusz Bartolewski zawodnikiem „Miedziowych”

Wraz z nowym sezonem 2020/2021 rozgrywek PKO Ekstraklasy, nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin będzie 22 – letni, Mateusz Bartolewski. Urodzony w Szczecinku obrońca związał się z naszym Klubem trzyletnią umową.

31 lip 2020 10:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Bartolewski przygodę z futbolem rozpoczynał w rodzinnym mieście w barwach Wielimu Szczecinek. Następnie, już w drużynach juniorskich, reprezentował barwy miejscowej Akademii Piłkarskiej skąd w 2015 roku przeszedł do rezerw Pogoni Szczecin. W tamtejszej drużynie występował zarówno w rozgrywkach III – ligowych jak i Centralnej Lidze Juniorów, łącznie ubierając 26 występów.

W 2017 roku obrońca przeniósł się do Stilonu Gorzów, gdzie również grał na poziomie trzecioligowym, między innymi przeciwko ekipie KGHM Zagłębia II Lubin. Wraz z końcem sezonu 2017/2018 Bartolewski dostał propozycję z drugoligowego wówczas Ruchu Chorzów, z której skorzystał. W barwach „Niebieskich” występował przez kolejne dwa lata, łącznie rozgrywając 40 spotkań, w których zdobył 9 bramek i uzbierał 12 żółtych kartek.

Wraz z końcem czerwca tego roku nie przedłużył wygasającej umowy, stając się wolnym zawodnikiem.

Bartolewski jest zawodnikiem lewonożnym. Może występować zarówno na boku obrony jak i pomocy.

Mateusz, powodzenia w „Miedziowych” barwach!

Bilety

Wszystkich sympatyków KGHM Zagłębia Lubin zachęcamy do zakupu biletów na mecze w rundzie jesienną sezonu 2020/2021. W zbliżającej się pierwszej części sezonu nasza drużyna rozegra wiele emocjonujących spotkań. Na własnym stadionie w ramach rozgrywek Ekstraklasy zmierzy się z takimi klubami jak między innymi: Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk, Korona Kielce.