Miedziowi przegrali w Gliwicach / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Miedziowi przegrali w Gliwicach 4 sie

Miedziowi przegrali w Gliwicach

W 3. kolejce LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin uległo w Gliwicach Piastowi 1:2. Była to pierwsza porażka „Miedziowych” w obecnym sezonie.

4 sie 2018 21:32

W pierwszych minutach meczu oba zespoły koncentrowały się na grze w środku pola, przez co nie odnotowaliśmy zbyt wielu sytuacji podbramkowych.

Więcej działo się w drugim kwadransie meczu. W 17. minucie spotkania Michal Papadopulos skorzystał z błędu obrony KGHM Zagłębia Lubin, zagrał głową na wolne pole do Joela Valencii, który mimo asysty Lubomira Guldana zdołał oddać sprytny strzał, po którym piłka znalazła się w siatce bramki strzeżonej przez Dominika Hładuna.

Siedemnaście minut później do wyrównania doprowadzili „Miedziowi”. Dobrze w pole karne zagrał Bartłomiej Pawłowski, do piłki na piątym metrze wyskoczył Patryk Tuszyński, zmienił delikatnie tor lotu futbolówki, co pozwoliło doprowadzić do wyrównania stanu meczu. Do końca pierwszej połowy oba zespoły naprzemiennie atakowały, ale niewiele z tego wynikało.

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. Częściej futbolówką operował Piast Gliwice, zaś „Miedziowi” próbowali zdobyć gola po wyprowadzeniu kontrataku. Aktywni w bocznych sektorach byli Alan Czerwiński, Damjan Bohar oraz Daniel Dziwniel i Bartłomiej Pawłowski, jednak w sobotni wieczór rywale z Gliwic potrafili neutralizować ataki lubinian.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 83. minucie meczu Thomas Hateley. Zawodnik „Piastunek” doszedł do piłki przed polem karnym i uderzeniem z dystansu pokonał Dominika Hładuna. KGHM Zagłębie prówbowało jeszcze odpowiedzieć akcjami Bartosza Kopacza i Jakuba Maresa, ale wynik nie uległ już zmianie i zespołem, który może cieszyć się z trzech punktów jest Piast Gliwice.

4 sierpnia 2018, 18:00 - Gliwice (Stadion Miejski)

Piast Gliwice 2:1 KGHM Zagłębie Lubin

bramki: Joel Valencia 23, Tom Hateley 83 - Patryk Tuszyński 33

Piast: 1. Jakub Szmatuła - 5. Marcin Pietrowski, 4. Jakub Czerwiński, 25. Aleksandar Sedlar, 2. Mikkel Kirkeskov - 19. Mateusz Mak (69, 7. Aleksander Jagiełło), 3. Tomasz Jodłowiec, 10. Patryk Dziczek, 17. Joel Valencia, 11. Jorge Félix (79, 6. Tom Hateley) - 27. Michal Papadopulos (63, 9. Piotr Parzyszek).

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun - 44. Alan Czerwiński, 33. Ľubomír Guldan, 5. Maciej Dąbrowski, 23. Daniel Dziwniel - 39. Damjan Bohar (69, 26. Jakub Mareš), 24. Jakub Tosik (58, 28. Mateusz Matras), 25. Adam Matuszczyk, 18. Filip Starzyński (78, 2. Bartosz Kopacz), 11. Bartłomiej Pawłowski - 89. Patryk Tuszyński.

żółte kartki: Tosik, Dziwniel.
sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 4114.