Pójść za ciosem | Zapowiedź meczu z Wartą 18 mar

Pójść za ciosem | Zapowiedź meczu z Wartą

Już dziś Miedziowi wybiegną na boisko, by walczyć o kolejne trzy punkty w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Przeciwnikiem podopiecznych Piotra Stokowca będzie Warta Poznań, która tak jak i nasz zespół, chce szukać punktów w każdym spotkaniu, aby móc utrzymać się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

18 mar 2022 14:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Kibiców Miedziowych może cieszyć forma prezentowana przez naszych zawodników w minionych tygodniach. Podczas czterech ostatnich spotkań odnieśliśmy dwa zwycięstwa w starciach z Wisłą Płock oraz Bruk-Bet Termaliką, a także zanotowaliśmy dwa bezbramkowe remisy przeciwko Śląskowi Wrocław i Piastowi Gliwice. Innym bardzo pozytywnym faktem jest to, że od trzech spotkań nikt nie znalazł drogi do naszej bramki, co przekłada się już na ponad 350 minut bez straty gola! Nasi dzisiejsi rywale początkową fazę rundy wiosennej także mogą zaliczyć do udanych, bowiem zdobyli już jedenaście punktów, wygrywając między innymi z Legią Warszawa na stadionie przy ul. Łazienkowskiej czy w ostatnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze.  

Tradycyjnie już sprawdźmy jak nasz zespół dotychczas radzi sobie na własnym boisku, a także jak Warta w obecnych rozgrywkach punktuje w spotkaniach wyjazdowych. Miedziowi na własnym terenie zdobyli dotychczas 17 punktów, co przekłada się na pięć zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek. Warciarze natomiast w dwunastu rozegranych spotkaniach wyjazdowych wygrali trzy mecze, w trzech dzielili się punktami, a także ponieśli sześć porażek.   

Na uwagę w zespole rywala zasługuje niewątpliwie Frank Castaneda, który dołączył do zespołu Zielonych podczas zimowego okienka transferowego z mołdawskiego Sheriffa Tyraspol, z miejsca stając się podstawowym zawodnikiem w talii trenera Dawida Szulczka. Kolumbijski pomocnik dotychczas rozegrał cztery spotkania, w których dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.   

W meczu rozegranym we wrześniu ubiegłego roku na stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim, Miedziowi po bramkach Tomasa Zajicia oraz Patryka Szysza pokonali Wartę Poznań 2:0. Świetne spotkanie w naszej bramce wówczas rozegrał Dominik Hładun, który nie tylko obronił rzut karny wykonywany przez Mateusza Kupczaka, ale także kilkukrotnie popisywał się świetnymi interwencjami, ratując nasz zespół przed stratą bramki.  

Spotkanie 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy KGHM Zagłębiem Lubin a Warta Poznań, już dziś o godzinie 18:00. Zapraszamy serdecznie do wspólnego kibicowania na Stadionie Zagłębia!