Przegląd prasy po remisie w Gdańsku / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Przegląd prasy po remisie w Gdańsku 24 wrz

Przegląd prasy po remisie w Gdańsku

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd informacji na temat drużyny "Miedziowych". Dziś w prasie oraz serwisach informacyjnych pojawiają się przede wszystkim artykuły dotyczące sobotniego spotkania z Lechią Gdańsk, w którym to po dramatycznym przebiegu padł remis 3:3.

24 wrz 2018 13:04

Autor Zagłębie Lubin S.A

Przegląd Sportowy

„Zmarnowany hat trick”

Przebieg tego spotkania przypominał scenariusz finału Ligi Mistrzów sprzed 13 lat. Po pierwszej połowie Milan też prowadził różnicą trzech goli, a nie zdołał pokonać Liverpoolu. W Gdańsku po 25 minutach było 3:0 i nic nie zapowiadało, że mecz zakończy się remisem.(...)

Po takich ciosach z reguły trudno się podnieść, ale piłkarze Zagłębia nie opuścili gardy. Wręcz przeciwnie, wrócili do gry w wielkim stylu.

Więcej w wydaniu papierowym – Piotr Wiśniewski

Gazeta Wrocławska

„3:0 to groźny wynik. Zagłębie wyrwało remis”

Podobno 2:0 w piłce nożnej to niebezpieczny wynik. Lechia Gdańsk przekonała się jednak, że prowadząc 3:0 też nie można być pewnym zwycięstwa, bo chociaż Zagłębie za odrabianie strat wzięło się późno, to i tak zdążyło także trzy razy trafić do siatki i doprowadzić w doliczonym czasie gry do remisu.

Więcej w wydaniu papierowym – Jakub Guder, Dawid Foltyniewicz

Sport

„Wyścig na dochodzenie”

Napastnik Lechii w 51 minucie był bliski zdobycia czwartego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki na 5. metr Sobiech strzałem głową trafił w słupek!

Nie zrażeniu obrotem sprawy goście ruszyli z impetem i nadzieją na odrobienie strat. W 61 min świetną akcję lewą flanką przeprowadził Filip Starzyński, w końcowej fazie akcji zagrał spod linii końcowej na 11 metr do Damjana Bohara, który nie dał Duszanowi Kuciakowi najmniejszych szans na interwencję!

Więcej w wydaniu papierowym – Sebastian Jackowski

Lubin.pl

„Dramatyczny mecz na Stadionie Energa Gdańsk”

Spotkanie 9. kolejki piłkarskiej ekstraklasy dla miedziowych kibiców było pełne emocji. Niesieni entuzjazmem po zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław, zawodnicy Mariusza Lewandowskiego liczyli na podtrzymanie passy. W Gdańsku zderzyli się jednak z solidnym murem podopiecznych Piotra Stokowca, ale meczu nie przegrali.

Więcej : TUTAJ

Mkszaglebie.pl

„DWA OBLICZA ZAGŁĘBIA | LECHIA GDAŃSK 3:3 ZAGŁĘBIE LUBIN”

Zagłębie Lubin zremisowało w wyjazdowym spotkaniu z Lechią Gdańsk 3:3. Spotkanie miało niesamowity przebieg. Pierwsza połowa skończyła się rezultatem 0:3 i całą drugą część meczu byliśmy zmuszeni gonić wynik. Wszystkie trzy gole dla rywali zdobył Artur Sobiech, natomiast dla Zagłębia strzelali Bohar, Starzyński i Mareš.

WESZŁO

„Lechia grała w pierwszej połowie, Zagłębie w drugiej. Efekt – 3:3”

Od 3:0 do 3:3. Były w tym meczu cholerne emocje, ale dawno nie widzieliśmy, by obie drużyny dogadały się na to, że jedna gra tylko pierwszą połówkę, a przeciwnik tylko drugą. Czy bowiem ktoś zaobserwował obecność Zagłębia na boisku przed przerwą? (…)

Każdy miał prawo pomyśleć: „co z tego może być? No przecież nic.” A jednak. Zaczęło się od świetnej akcji Starzyńskiego, który zostawił w polu karnym Nalepę, podniósł głowę i wypatrzył Bohara gdzieś na 11. metrze. Potem uaktywniła się elektryczność Augustyna, grającego do tej pory dobre zawody: głupia ręka, VAR, karny i na 3:2 strzela Starzyński. Natomiast na 3:3 wcisnął Mares po zamieszaniu w polu karnym.

Więcej TUTAJ

Sportowe Fakty

„Lechia - Zagłębie: hat-trick Sobiecha nie wystarczył! Sześć goli w Gdańsku”

Świetne widowisko oglądali kibice w Gdańsku! Najpierw klasycznego hat-tricka, pierwszego w swojej karierze skompletował Artur Sobiech, a po zmianie stron doskonale spisało się KGHM Zagłębie. Lechia zremisowała z lubinianami 3:3!

Więcej: TUTAJ

Miedziowe.pl

„Mares bohaterem gości”

Do przerwy zanosiło się na pogrom. Lechia gromiła Zagłębie 3:0 i nic nie wskazywało na to, że w tym spotkaniu ekipa z Lubina jest w stanie coś ugrać. A jednak. W drugiej połowie team Lewandowskiego powalczył i wraca z jednym punktem.

Więcej: TUTAJ