Rafał Adamski podpisał nowy kontrakt! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Rafał Adamski podpisał nowy kontrakt! 5 sty

Rafał Adamski podpisał nowy kontrakt!

Rafał Adamski przedłużył kontrakt z KGHM Zagłębiem Lubin! 21-letni napastnik parafował nową umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku!

5 sty 2023 18:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Rafał Adamski trafił do drugiego zespołu Zagłębia wraz z początkiem 2021 roku z Miedzi Legnica. Zadebiutował na poziomie PKO BP Ekstraklasy w maju 2022 roku w meczu przeciwko Radomiakowi Radom. W ubiegłym sezonie Rafał Adamski był ważną postacią rezerw KGHM Zagłębia, z którymi awansował do eWinner II ligi. Strzelił wówczas 15 bramek oraz zantował 2 asysty w 29 występach. W obecnym sezonie został włączony na stałe do pierwszej drużyny Miedziowych. W swojej karierze zgromadził do tej pory 15 spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Nowa umowa Rafała Adamskiego obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. 

- Kolejny nasz zawodnik młodego pokolenia z Akademii, który dołączył do pierwszego zespołu na dobre przed sezonem. Bardzo się cieszymy, że doszliśmy do porozumienia i możemy podpisać z Rafałem długoterminowy kontrakt. Absolutnie wpisuje się w budowę KGHM Zagłębia i budowę drużyny i Klubu opartą na wychowankach i zawodnikach stąd, także bardzo się cieszymy i życzymy Rafałowi dużo bramek, dużo spotkań i sukcesów w naszych barwach - powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.