Trenerzy o meczu Lech - Zagłębie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trenerzy o meczu Lech - Zagłębie 25 lip

Trenerzy o meczu Lech - Zagłębie

Trenerski dwugłos po meczu Lech - Zagłębie.

25 lip 2016 02:04

Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin: Wielkie gratulacje dla moich zawodników, za dojrzałość, mądrość i grę taktytczną. Nie chce oceniać gry Lecha, bo sam mam tyle swoich meczów do oceniania, że ciężko się wyrobić. Bardzo mądra i konsekwentna gra naszej drużyny. Pokazaliśmy co to znaczy drużyna. Filip pokazał dlaczego go kupiliśmy, bo jest nam potrzebny.

Jan Urban, trener Lecha Poznań: Nie tak miał wyglądać początek sezony, w szczególności na naszym boisku. Gdyby Marcin Robak wykorzystał swoją sytuację, to wszystko mogło inaczej wyglądać. Zagłębie oprócz strzłu i gola Papadopulosa, praktycznie nie mieli okazji. Druga połowa, to zdecydowane akcje Lecha. Musieliśmy się otworzyć i graliśmy ofensywnie. Gol Starzyńskiego, może nie ułożył spotkania, bo mogliśmy strzelić na "2:1", bo wyśmienitą okazję miał Trałka. Zagłebie na fali, pewne siebie, wychodzi im wszystko. W sposobie rozgrywania piłki duża pewność siebie. W pierwszej połowie graliśmy ze zbyt dużym respektem. Na własnym boisku nie można tak grać. Nie jest łatwo grać bez kontuzjowanych zawodników, młodzi zawodnicy muszą się szybko wprowadzić, bo nie ma na to wiele czasu.