Trenerzy po 39. Derbach Dolnego Śląska / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trenerzy po 39. Derbach Dolnego Śląska 25 lip

Trenerzy po 39. Derbach Dolnego Śląska

W 39. Derbach Dolnego Śląska Miedziowi pokonali Śląska Wrocław 1:0. Jedyną bramkę w ostatniej minucie spotkania zdobył Jakub Świerczok. Oto, co po spotkaniu mieli do powiedzenia opiekunowie obu drużyn.

25 lip 2017 01:20

Autor Zagłębie Lubin

Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin: Cieszę się, że ten mecz się tak zakończył. Myślę, że to nagroda dla nas za konsekwencję, wytrwałość i dobór taktyki do tego, co się wydarzyło w tym meczu. Dobrze zareagowaliśmy, wprowadzając w przerwie dwóch zawodników i zmieniając taktykę. Śląsk miał w sobie dużo jakości, my przeciwstawiliśmy dobrą organizację i konsekwencję. Takimi meczami pisze się historię. Myślę, że kibice z wielką przyjemnością opuszczali dzisiaj stadion.

Jan Urban, trener Śląska Wrocław: Wydaje mi się, że nawet gdybyśmy grali 11 na 11 to tego spotkania nie powinniśmy przegrać. Zrobiliśmy wystarczająco dużo, by wywieźć pozytywny wynik. Są takie mecze, że decyduje jedna sytuacja. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, w tym jedną znakomitą. Boli ten wynik, bo było dużo lepiej niż w meczu z Arką, ale mogliśmy ugrać więcej i bardziej zepchnąć Zagłębie do defensywy.